Гендерна нерівність в Україні - МОЗ планує дозволити жінкам валити ліс, варити сталь і розвантажувати кокс - Україна - dt.ua

МОЗ планує дозволити жінкам валити ліс, варити сталь і розвантажувати кокс

13 червня, 2017, 17:33 Роздрукувати

В Україні жінкам заборонено працювати на 450 видах робіт. МОЗ планує відновити гендерну рівність.

В Україні планують скасувати гендерну дискримінацію щодо 450 професій (наприклад, коксоочищувач і коксорозвантажувач) © iskra-news.info

Міністерство охорони здоров'я України планує скасувати сій наказ від 29 грудня 1993 року № 256 "Про затвердження Переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких забороняється застосування праці жінок".

Відповідний проект МОЗ виставив на громадське обговорення на своєму сайті.

"Зазначений Перелік суперечить вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов'язанням України з питань гендерної політики. Також Перелік не узгоджується із сучасним класифікатором професій", - йдеться в обґрунтуванні скасування наказу.

Згідно з діючим наказом, жінкам заборонено працювати на важких видах робіт в чорній та кольоровій металургії, видобутку нафти і газу, на хімічних виробництвах, лісозаготівельних роботах, лісосплаві, виробництві цементу тощо. Зазвичай заборонені професії пов'язані з використанням важкої фізичної праці.

У МОЗ також нагадали, що Україна долучилась до головних міжнародних зобов'язань щодо гендерної рівності, включаючи Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок (CEDAW, 1980) та її Факультативного протоколу, Пекінську декларацію та Платформу Дій (1995), встановила національні законодавчі та політичну систему для гендерної рівності, зокрема Державну програму щодо забезпечення рівних прав та можливостей для чоловіків та жінок (до 2016), а також Національний план дій "Жінки, Мир та Безпека" (2016) у якості додатка до Резолюції Ради Безпеки 1325.

Читайте також: У Кабміні запроваджено посаду уповноваженого з питань гендерної політики

Нагадаємо, що за даними опитування групи "Рейтинг", проведеного в грудні 2016 року близько третини (29%) українців заявили, що мають хронічні захворювання. При цьому 11% повідомили, що перебували на стаціонарному лікуванні у лікарні за останній рік.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >