МОЗ оновило список протипоказань для профілактичних щеплень

Поділитися
МОЗ оновило список протипоказань для профілактичних щеплень Оновлено перелік протипоказань до щеплень © facenews.ua
У новому переліку передбачено більше можливостей для прийняття рішення лікарем.

Міністерство охорони здоров'я України оновило календар щеплень і перелік протипоказань до них. Як повідомляє прес-служба відомства, нововведення були затверджені Наказом міністерства від 11 жовтня 2019 року № 2070.

Наголошується, що потреба в оновленні переліку протипоказань до проведення щеплень з'явилася вже давно, адже не всі з них були не достатньо клінічно обгрунтовані. Разом з тим, відзначається, що тепер перелік передбачає більшу свободу дій лікаря першої ланки у вирішенні питання про те, чи можна робити щеплення чи ні.

У нового Переліку протипоказань є ряд переваг:

а) надані відповіді з багатьох клінічних станів, з якими стикаються лікарі у повсякденній практиці, і їхня деталізація;

б) введено поняття "застереження" та надано більше можливостей для прийняття рішень лікарем первинної ланки щодо доцільності вакцинації;

в) додані ситуації, за яких раніше не було установок по вакцинації (вакцинація перед та після оперативних втручань, вакцинація осіб, що перебувають у контакті з імунокомпрементованими і т. д.).

Медичні протипоказання, через які не можна робити щеплення, розділені на абсолютні протипоказання і застереження від проведення вакцинації. Абсолютні протипоказання – це стани реципієнта вакцини, при яких існує чітко визначена ймовірність виникнення серйозної побічної реакції на вакцину. Вони можуть бути постійними або тимчасовими, в залежності від вакцини та клінічного стану пацієнта.

До абсолютних протипоказань відносять:

1) наявність в анамнезі анафілактичної реакції на попередню дозу вакцини

2) вагітність - протипоказано введення живих вакцин

3) важка імуносупресія/імунодефіцит - протипоказано введення живих вакцин

4) гострі захворювання з підвищенням температури вище 38,0 ° C - протипоказання для рутинної вакцинації

Застереження від вакцинації – це стан, коли лікареві доводиться враховувати переваги проведення вакцинації перед її ризиками. У цьому випадку остаточне рішення про те, чи можна зробити щеплення, приймає лікар. Наприклад, вакцинація проти жовтої лихоманки протипоказана вагітним, але якщо вагітна жінка збирається переїжджати в ендемічний район, то щеплення краще зробити.

Раніше повідомлялося про те, що в Україні за станом на 28 жовтня зареєстрували 20 випадків дифтерії, з яких 18 - протягом останнього місяця.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі