МОЗ не цікавиться результатами пілотного проєкту, який триває в інститутах НАМН – Цимбалюк - Україна - dt.ua

МОЗ не цікавиться результатами пілотного проєкту, який триває в інститутах НАМН – Цимбалюк

28 серпня, 17:20 Роздрукувати

У НАМН заявили, що МОЗ все частіше поширює необґрунтовані звинувачення на адресу академії.

© censor.net.ua

Керівництво МОЗ зовсім не цікавиться результатами пілотного проєкту, який уже третій рік триває в інститутах Національної академії медичних наук (НАМН), заявив DT.UA президент НАМН академік Віталій Цимбалюк.

"…останнім часом МОЗ усе частіше поширює необґрунтовані звинувачення на адресу Національної академії медичних наук. Нам закидають, що інститути не долучаються до реформи. І водночас керівництво МОЗ зовсім не цікавиться результатами пілотного проєкту, який уже третій рік триває в наших інститутах. Аналітична оцінка звітів показує, що ефективно в нових умовах, а де потрібно внести корективи. Та замість цього академію пропонують просто викреслити з держбюджету", - зазначив президент НАМН.

Цимбалюк також зазначив, що у МОЗ обіцяють, що клініки академії отримуватимуть гроші за кожного пролікованого пацієнта.

"Там навіть не уявляють, як усі ми чекаємо такої події! Висококваліфіковані лікарі вже втомилися від того, що мусять диктувати хворим список ліків і медичних виробів, які ті мають купити, щоб провести анестезію, складну операцію, реанімацію. Лікарі консультують пацієнтів зі складними діягнозами, яким не можуть допомогти в місцевих лікарнях. Це відомо всім. Та ніхто не рахував, скільки хворих після обстеження і консультацій їдуть у відчаї додому, бо не можуть купити все необхідне для лікування", - сказав академік.

При цьому він зауважив, що у чинному законодавстві немає норм, які б гарантували обіцяний механізм фінансування науково-дослідних інститутів НАМН, які до того ж не підпорядковані МОЗ.

"Недалекий той час, коли первинна ланка, хоч як це дивно, диктуватиме високоспеціялізованим клінікам, як їм далі працювати і кого лікувати. Наступні кроки реформи, які стосуються доступної діягностики та вторинного рівня, передбачають, що все це буде безоплатним лише в тому разі, якщо пацієнт матиме направлення від свого сімейного лікаря. Цей етап реформи обіцяли запустити з 1 липня нинішнього року, однак іще й досі не оприлюднено тарифів на послуги… Звідки візьмуться гроші в наших інститутах, якщо не буде пацієнтів, за якими вони прийдуть? Сімейний лікар направлятиме на лікування до тих закладів, які вже підключилися до нової системи фінансування, насамперед до місцевих стаціонарів… Клініки високоспеціялізованої допомоги, де лікують хворих зі складними діягнозами, взагалі зникнуть з радарів — сімейні лікарі не зможуть давати сюди направлення, бо їхня компетенція — міські й райлікарні", - підкреслив Цимбалюк.

Читайте також: Пілотний проект в АМН: високотехнологічні операції і тарифи на медпослуги

Детальніше про ситуацію, що склалася читайте у статті Ольги Скрипник "Пілотний проєкт Медакадемії — пора звірити курс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >