МОЗ не цікавиться результатами пілотного проєкту, який триває в інститутах НАМН – Цимбалюк

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МОЗ не цікавиться результатами пілотного проєкту, який триває в інститутах НАМН – Цимбалюк © censor.net.ua
У НАМН заявили, що МОЗ все частіше поширює необґрунтовані звинувачення на адресу академії.

Керівництво МОЗ зовсім не цікавиться результатами пілотного проєкту, який уже третій рік триває в інститутах Національної академії медичних наук (НАМН), заявив DT.UA президент НАМН академік Віталій Цимбалюк.

"…останнім часом МОЗ усе частіше поширює необґрунтовані звинувачення на адресу Національної академії медичних наук. Нам закидають, що інститути не долучаються до реформи. І водночас керівництво МОЗ зовсім не цікавиться результатами пілотного проєкту, який уже третій рік триває в наших інститутах. Аналітична оцінка звітів показує, що ефективно в нових умовах, а де потрібно внести корективи. Та замість цього академію пропонують просто викреслити з держбюджету", - зазначив президент НАМН.

Цимбалюк також зазначив, що у МОЗ обіцяють, що клініки академії отримуватимуть гроші за кожного пролікованого пацієнта.

"Там навіть не уявляють, як усі ми чекаємо такої події! Висококваліфіковані лікарі вже втомилися від того, що мусять диктувати хворим список ліків і медичних виробів, які ті мають купити, щоб провести анестезію, складну операцію, реанімацію. Лікарі консультують пацієнтів зі складними діягнозами, яким не можуть допомогти в місцевих лікарнях. Це відомо всім. Та ніхто не рахував, скільки хворих після обстеження і консультацій їдуть у відчаї додому, бо не можуть купити все необхідне для лікування", - сказав академік.

При цьому він зауважив, що у чинному законодавстві немає норм, які б гарантували обіцяний механізм фінансування науково-дослідних інститутів НАМН, які до того ж не підпорядковані МОЗ.

"Недалекий той час, коли первинна ланка, хоч як це дивно, диктуватиме високоспеціялізованим клінікам, як їм далі працювати і кого лікувати. Наступні кроки реформи, які стосуються доступної діягностики та вторинного рівня, передбачають, що все це буде безоплатним лише в тому разі, якщо пацієнт матиме направлення від свого сімейного лікаря. Цей етап реформи обіцяли запустити з 1 липня нинішнього року, однак іще й досі не оприлюднено тарифів на послуги… Звідки візьмуться гроші в наших інститутах, якщо не буде пацієнтів, за якими вони прийдуть? Сімейний лікар направлятиме на лікування до тих закладів, які вже підключилися до нової системи фінансування, насамперед до місцевих стаціонарів… Клініки високоспеціялізованої допомоги, де лікують хворих зі складними діягнозами, взагалі зникнуть з радарів - сімейні лікарі не зможуть давати сюди направлення, бо їхня компетенція - міські й райлікарні", - підкреслив Цимбалюк.

Детальніше про ситуацію, що склалася читайте у статті Ольги Скрипник "Пілотний проєкт Медакадемії - пора звірити курс" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі