МОЗ назвав найпопулярніші наркотики в українців

Поділитися
МОЗ назвав найпопулярніші наркотики в українців В Україні зростає споживання стимуляторів, які заміщають опіати
У МОЗ відзначають зростання споживання серед молоді психостимуляторів і канабісу, які витісняють ін'єкційні наркотики.

В Україні зростає споживання наркотиків-стимуляторів, зокрема кокаїну, які заміщають споживання опіатів. Окрім того, зростає споживання канабісу, особливо серед молоді. Про це свідчать дані звіту щодо наркотичної ситуації у країні за 2012 рік, підготовлені Міністерством охорони здоров'я.

Фахівці МОЗ опитали понад 7,5 тис. школярів старше 15 років та студентів. Як з'ясувалося, 25,4% з них мають досвід вживання наркотичних речовин. Найбільш поширеними є марихуана і гашиш (16%). Діти вперше пробують їх у 13-16 років з цікавості, причому більше 12% школярів хоча б раз вживали марихуану. Ці дані містяться у щорічному звіті Міністерства охорони здоров'я, який ілюструє ситуацію з обігом наркотиків в Україні у 2012 році.

У звіті йдеться, що рівень вживання марихуани і гашишу у нашій країні є середнім в Європі. Найбільш високі ці показники в Чехії (42%), Франції і Монако (35-39%). Низькі рівні вживання марихуани у Молдові, Чорногорії та Норвегії (5%), а також в Албанії та Боснії (по 4%).

У звіті також йдеться, що в Україні налічується 387 тис. споживачів ін'єкційних наркотиків. Найчастіше в Україні використовуються саморобні наркотики з розчину екстракту опію ("ширка") і стимулятори: амфетамін та метамфетамін. Автори стверджують, що у країні немає точних даних про кількість ВІЛ-інфікованих серед споживачів ін'єкційних наркотиків, але при цьому вказують, що 43,8% пацієнтів, які лікувалися за програмами замісної терапії, були хворі на ВІЛ, 66% - на вірусні гепатити В або С, 18% - на туберкульоз.

У звіті також наводяться дані МВС, згідно з якими у 2012 році кількість злочинів, пов'язаних із наркотиками, у порівнянні з 2011 роком знизилася на 14% і склала 45,3 тис. (у 2011 році - 53,2 тис.). Найбільше у минулому році міліція вилучила марихуани (5495 кг) та макової соломки (2141 кг). "Зареєстровано зростання контрабанди наркотичних речовин. Більш ніж у 14 разів зросли обсяги вилученого кокаїну: з 3,1 кг у 2011 році до 43,6 кг у 2012 році",- йдеться у звіті. Автори підрахували, що вартість 1 грама героїну у 2012 році склала 900 грн, кокаїну - 1450 грн, амфетаміну - 280 грн, метамфетаміну - 300 грн, макової соломки - 7 грн, опію ацетильованого - 120 грн за 1 мл. Марихуана та її похідні ввозилися в Україну переважно з Ізраїлю, Білорусі та Італії; героїн - із Таджикистану, Польщі, Італії та Пакистану. Кокаїн завозився з Росії, Польщі, Еквадору, Перу, Коста-Ріки, Італії та Бельгії. Амфетаміни і метамфетаміни завозилися із Росії, Білорусії, Польщі та Чехії.

"В Україні зростає споживання стимуляторів, вони заміщають споживання опіатів. Окрім того, повільно збільшується споживання канабісу", - прокоментував дані звіту головний нарколог МОЗ україни Анатолій Вієвський. З ним згодні і в громадській раді Державної служби з контролю за наркотиками. Зростання контрабанди кокаїну в Україну там пояснили збільшенням світового попиту на стимулятори. "Зсув споживання відбувається залежно від змін у нелегальному обігу, а він розвивається на користь стимуляторів. Зараз з'явилися і так звані "дизайнерські наркотики" - новий клас психоактивних стимуляторів. Поки багато країн переходили на стимулятори, Україна залишалася опіоїдною країною",- зазначила заступник голови громадської ради Вікторія Тимошевська. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі