МОН розробило нові умови прийому до вишів на 2019 рік

Поділитися
МОН розробило нові умови прийому до вишів на 2019 рік МОН хоче змінити умови прийому до вишів © argumenti.md
Відомство пропонує проект до громадського обговорення.

Міністерство освіти і науки України розробило нові умови прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік та пропонує їх до громадського обговорення. Наказ "Про затвердження деяких нормативно-правових актів з питань прийому на навчання до закладів вищої освіти" було опубліковано на сайті відомства.

Так, конкурсний відбір для здобуття ступенів вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань: для вступу на перший курс на навчання для здобуття ступеня молодшого бакалавра, бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) - у формі зовнішнього незалежного оцінювання, творчих заліків, творчих конкурсів, вступних іспитів або співбесіди.

У 2019 році приймаються сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років, крім оцінок з англійської, французької, німецької та іспанської мов. Якщо як конкурсний предмет встановлено іноземну мову, вступник має право подавати оцінку із сертифікатів 2018 та 2019 років з однієї з іноземних мов на власний розсуд.

Також передбачається, що основна частина вступної компанії має стати коротшою. На бакалавра реєстрація електронних кабінетів почнеться за дев'ять днів до початку подання заяв – 1 липня, а прийом заяв та документів на бюджет триватиме з 10 до 22 липня. Водночас можливість реєстрації електронних кабінетів буде відкрита до 30 серпня, щоб через них могли подати заяви вступники на заочну форму навчання на контракт.

В умовах Міносвіти передбачено, що творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 16 березня до 15 травня включно, у період з 1 по 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників, які вступають на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб. Вступні іспити проводяться з 17 до 22 липня включно, співбесіди проводяться з 17 до 19 липня включно.

Зазначається, що з 2019 року першочергово зараховуватимуть тих вступників у медичні та педагогічні виші, що захочуть працювати в селах та укладуть угоду про відпрацювання не менш як трьох років в селі або селищі міського типу.

Крім того, наступного року мінімальні значення кількості балів із вступних випробувань не можуть бути встановлені менше 150 балів: для спеціальностей "Стоматологія", "Медицина", "Фармація, промислова фармація", "Педіатрія", "Охорона здоров'я" з другого та третього конкурсних предметів; для спеціальностей "Право", "Публічне управління та адміністрування" та "Міжнародні відносини" з першого та другого конкурсних предметів.

Згідно документу, пільги поширюються не тільки на дітей учасників антитерористичної операції/операції об'єднаних сил на сході України, а й на всіх дітей учасників бойових дій, у тому числі й на території інших держав.

Для вступу в магістратуру збільшать перелік спеціальностей, на які треба буде складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО. Планується додати спеціальності "Музеєзнавство, пам'яткознавство", "Менеджмент соціокультурної діяльності", "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа", а також усі спеціальності галузей знань "Богослов'я", "Соціальні та поведінкові науки", "Управління та адміністрування", "Інформаційні технології, "Публічне управління та адміністрування".

Передбачається також набір вступників на молодшого бакалавра за двома сертифікатами ЗНО. Однак щоб захистити бюджетні місця на молодшого спеціаліста, за яким останній набір у системі вищої освіти буде наступного року, вступ на молодшого бакалавра буде лише на небюджетні конкурсні пропозиції.

Крім цього, для вступу на бакалавра на основі молодшого спеціаліста за спеціальністю "Економіка" та спеціальностями галузі знань "Управління та адміністрування" треба буде подавати сертифікат ЗНО з української мови та літератури. Для вступу на базі молодшого спеціаліста на бакалавра чи магістра медичного спрямування обов'язковим буде сертифікат про складання іспиту Крок М.

Про підсумки вступної кампанії-2018 читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Як абітурієнти робили вибір" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі