Толерантність в Україні - Молоді українці найбільше ненавидять наркоманів, колишніх зеків, гомосексуалів та циган - Україна - dt.ua

Молоді українці найбільше ненавидять наркоманів, колишніх зеків, гомосексуалів та циган

27 листопада, 2017, 17:36 Роздрукувати

Українці у віці 14-29 років майже ніколи не зазнають дискримінації. Але самі ставляться до меншин не завжди толерантно.

Соціологи виміряли рівень толерантності української молоді © Василь Артюшенко, DT.UA

Найменший рівень толерантності українська молодь виявляє до наркозалежних та колишніх ув'язнених. На питання, як би ви поставилися до проживання в одному районі з різними категоріями осіб, ці дві групи набрали найбільшу кількість відповідей "дуже погано" — 71% та 59% відповідно, свідчать дані дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта спільно з компанією GfK Ukraine.

На третьому місці за негативним ставленням — сексуальні меншини: 40% української молоді зовсім не хотіли б бачити гомосексуалів своїми сусідами.

Єдина включена до опитування національна група, що не користується довірою молоді, — роми: зовсім погано або погано до мешкання по сусідству з ними ставляться 56% української молоді.

Натомість ставлення до проживання по сусідству з людьми зі США чи ЄС, євреями, внутрішньопереміщеними особами та людьми з Росії здебільшого позитивне: добре або дуже добре до такої перспективи ставляться 57%, 49%, 43% та 41% молоді відповідно, і ще близько третини — нейтрально.

Переважна більшість молодих українців не погоджуються з тим, щоб Україна приймала більше біженців та іммігрантів: 43 % категорично не погоджуються, а 45% скоріше не погоджується. Схвально до такої перспективи ставляться тільки 15% і 13% респондентів відповідно.

Водночас на запитання, чи самі молоді люди коли-небудь зазнавали дискримінації, понад 90% відповіли "ні", стверджуючи, що не були дискриміновані ні за політичними переконаннями, ні за мовою спілкування, сексуальною орієнтацією, ні за віровизнанням, соціальною активністю чи етнічним походженням.

Опитування проведено у липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів у віці 14-29 років методом особистого інтерв'ю вдома у респондента в усіх регіонах за виключенням окупованих територій. Теоретична похибка не перевищує 2,2%. Окрім кількісного опитування, в межах дослідження також було проведено 4 фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

Читайте також: Абсолютна більшість українців проти відновлення відносин з Росією після війни

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" і КМІС, проведеного в серпні 2016 року, за роки незалежності в Україні помітна тенденція до гуманізації суспільних настроїв. За даними досліджень, у 1991 році 58% населення вважали, що смертна кара необхідна, в 2016 – 37%. У 1991 році 50% населення вважали, що хворих на СНІД слід ізолювати від суспільства, в 2016 – 21%. У той же час соціологи відзначають нетерпимість до осіб нетрадиційної сексуальної орієнтації. У 1991 році 35% населення були не згодні з тим, щоб "ставитися до гомосексуалістів, як до всіх інших людей". У 2006 році нетолерантність дещо зменшилася – до 29%, а в 2016 році знову зросла до 36%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >