Міжнародний Суд ООН вимагає в РФ пояснити, чому роботу Меджлісу в Криму не відновили

Поділитися
Міжнародний Суд ООН вимагає в РФ пояснити, чому роботу Меджлісу в Криму не відновили © Крим.Реалії
Суд запропонував Україні надати зібрану інформацію з цього питання.

Міжнародний Суд ООН звернувся до Російської Федерації, яка окупувала український півострів Крим, з вимогою надати йому інформацію про виконання наказу Суду від 19 квітня 2017 року щодо відновлення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Про це на своїй сторінці у Facebook у п'ятницю, 17 травня, повідомила заступник голови МЗС України з питань євроінтеграції Олена Зеркаль.

"У квітні цього року ми звернулися до Суду з проханням надати тлумачення цього наказу. Це викликано тим, що протягом року РФ не зробила нічого для виконання припису Суду. Єдине, що ми чули – "ми вживаємо необхідних заходів", хоч попередні заходи, визначені Судом вимагали невідкладної реакції. Таке ставлення РФ означає фактичне ігнорування Міжнародного Суду ООН", - зазначила вона.

Тепер, відповідно до запиту, Росія має пояснити Суду, що було зроблено для створення нормальних умов діяльності Меджлісу в Криму. Також суд запропонував Україні надати зібрану інформацію з цього питання.

"Ми поінформуємо Суд про всі зусилля, яких було докладено для реалізації наказу Суду як з боку держави, так і представниками Меджлісу. Наразі це процедурні кроки для того, щоб дати можливість Суду оцінити реальний стан справ", - резюмувала заступник міністра.

Нагадаємо, 19 квітня 2017 року Міжнародний суд ООН ухвалив тимчасові заходи. По-перше, суд, не вдаючись детально в процес, вважав, що має право і підстави розглядати справу "Україна проти Росії". По-друге, суд прийшов до висновку, що "кримські татари і етнічні українці в Криму залишаються вразливими". Тому він погодився на введення тимчасових заходів проти РФ для захисту національних меншин в Криму і зобов'язав Росію: а) утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво власних інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу; б) забезпечити ведення навчання українською мовою. По-третє, МС ООН зобов'язав Україну і Росію повністю виконувати всі положення досягнутих в Мінську домовленостей.

Детальніше про рішення Міжнародного суду ООН читайте в статті Володимира Кравченка "Україна vs Росія: перший раунд - розвідка боєм" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі