Міжнародний кримінальний суд визнав анексію Криму міжнародним збройним конфліктом

Поділитися
Міжнародний кримінальний суд визнав анексію Криму міжнародним збройним конфліктом © pixabay.com
Згідно зі звітом МКС, до ситуації в Криму застосовують право міжнародних збройних конфліктів.

Міжнародний кримінальний суд визнав ситуацію в анексованому Криму міжнародним збройним конфліктом між Україною та Росією. Про це йдеться в опублікованому офісом прокурора МКС Звіті з попереднього розслідування за 2018 рік, повідомила прес-служба прокуратури Автономної Республіки Крим на своїй сторінці у Facebook.

"У Звіті підтверджено надану прокурором МКС у 2016 році кваліфікацію ситуації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, що виникла не пізніше 26 лютого 2014 року, як міжнародного збройного конфлікту між Україною та Російською Федерацією", - йдеться у повідомленні.

Згідно зі звітом, до ситуації з анексією Криму продовжують застосовувати право міжнародних збройних конфліктів (міжнародне гуманітарне право).

У прокуратурі Криму нагадали, що спільно з українськими правозахисними неурядовими організаціями Українська Гельсінська спілка з прав людини - УГСПЛ, Регіональний центр прав людини та Crimean Human Rights Group надіслали до МКС чотири інформаційні повідомлення щодо вчинення Росією воєнних злочинів. А саме переміщення та видворення осіб, переміщення засуджених, порушення права власності, а також примус громадян України, які живуть в анексованому Криму, до служби в Збройних силах Російської Федерації.

При цьому в МКС вивчають на предмет кваліфікації як воєнних злочинів та злочинів проти людяності наступні дії РФ: вчинення Росією насильницьких злочинів та вбивств; катування та інші форми жорстокого поводження; примусовий призов на службу у Збройні сили РФ; порушення права на справедливе та нормальне судочинство; позбавлення волі; переміщення цивільного населення РФ в анексований Крим та населення з півострову за його межі; захоплення майна та утиски.

"Канцелярія прокурора МКС планує завершити найближчим часом аналіз предметної юрисдикції зокрема в справі України щодо Криму і винести висновок про її прийнятність для розгляду МКС", - підсумували в прокуратурі Криму.

Раніше у Міністерстві закордонних справ України заявили про те, що порушення прав людини в анексованому Криму перетворюється в небезпечну тенденцію.

В лютому 2014 року на території Криму з'явилися "зелені чоловічки" - військові без розпізнавальних знаків, які захопили адміністративні будівлі на території півострова. Російська влада заперечувала звинувачення України в тому, що це кадрові військові РФ. У березні Росія анексувала Крим після фіктивного "референдуму". Після президент РФ Володимир Путін заявив про те, що "Росія ніколи не заперечувала", що "зелені чоловічки" були частиною спецоперації по окупації українського півострова. Потім Міноборони Росії заснувало медаль "За повернення Криму", датовану 20 лютого 2014 року. Росія систематично порушує права людини в Криму.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі