Минулого тижня захворюваність на кір в Україні зменшилась на 15%

Поділитися
Минулого тижня захворюваність на кір в Україні зменшилась на 15%
З початку року в Україні від ускладнень від кору померло дев'ять людей.

Впродовж минулого тижня в Україні на кір захворіла 2751 людина - 1 313 дорослих та 1 438 дітей, а це на 15,7% менше у порівнянні з показниками попереднього тижня (8-16 лютого), повідомили в Центрі громадського здоров'я МОЗ України, та наголосили, що щеплення - єдиний надійний захист від кору.

Водночас минулого тижня від ускладнень кору в Києві померла 57-річна жінка, таким чином цього року померло вже дев'ять людей, серед яких дві дитини, а з початку спалаху захворюваності кір забрав 30 життів.

Загалом із 28 грудня 2018 р. до 22 лютого 2019 р. на кір в Україні захворіло 24 042 людини - 10 588 дорослих та 13 454 дитини. Найвищі показники захворюваності - у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях і м. Києві.

"Щоби зупинити поширення кору, у Львівській області триває спецоперація для підвищення рівня імунізації дітей віком від 6 до 18 років. З 1 по 22 лютого пропущені щеплення отримали уже 14 545 школярів. Загалом у Львівській області у січні налічувалося майже 50 тисяч школярів, які свого часу пропустили щеплення проти кору, вони зможуть отримати щеплення за обов'язкової умови - згоди від батьків. Пізніше будуть охоплені інші області України. Подібні заходи уже зараз проводяться у Вінниці - вони ініційовані місцевою владою", - зазначили в МОЗ.

У відомстві зазначають, що для надійного захисту від хвороби усі діти мають вчасно отримати як першу, так і другу дозу вакцини проти кору. Вакцинуватися за Календарем і надолужити пропущені щеплення можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі з груп ризику - військові, учасники ООС, студенти, освітяни й медики.

З початку цього року в регіонах України було використано 187 984 дози вакцини проти кору, паротиту і краснухи, понад 60 000 з них - лише за перший тиждень лютого.

Читайте також: Кір сьогодні вражає і дітей, і дорослих

За даними міжнародних експертів, російські "тролі" у соцмережах зіграли чималу роль у виникненні всесвітньої кризи в охороні здоров'я. Зокрема вони впродовж тривалого періоду поширювали медичну дезінформацію і посилювали сумніви серед громадськості про необхідність щеплень проти кору.

Про європейську кризу захворюваності на кір, який планували викорінити до 2010 року, та її наслідки для України читайте в матеріалі Ольги Скрипник "Територія кору" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі