Міносвіти має намір збільшити держзамовлення на технічні спеціальності

Поділитися
Міносвіти має намір збільшити держзамовлення на технічні спеціальності Нововведення не завадять і не змінять загальні правила © Андрій Товстиженко, DT.UA
Міністерство освіти і науки підготувало проект постанови про обсяг держзамовлення у внз.

Обсяг державного замовлення на технічні спеціальності у вищих навчальних закладах може бути збільшений. Проект постанови вже підготовлено, прораховано і передано МОН на розгляд вищих органів влади.

Міністерство освіти і науки підготувало проект постанови про обсяг держзамовлення у вищі навчальні заклади. У цьому році збільшено держзамовлення на технічні спеціальності.

Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич, повідомляє Укрінформ.

"Постанова щодо обсягу державного замовлення ще не прийнята, але її проєкт розглядається в центральних органах влади. Він підготовлений, і обсяг державного замовлення на бакалавра цього року буде орієнтовно на 1% більший, ніж минулого. Ми не зменшуємо державне замовлення на бакалавра. Але ми його трохи по-іншому сконструювали: збільшили кількість державного замовлення на технічні спеціальності і зменшуємо кількість місць державного замовлення на кон'юнктурні спеціальності, такі як право, менеджмент, економіка", - сказала Гриневич.

Очільниця МОН нагадала, що в 2019 році при вступі у заклади вищої освіти абітурієнти можуть подати сім заяв на чотири спеціальності, а також про інші особливості вступної кампанії 2019 року.

"Ми скоротили кількість спеціальностей для того, щоб абітурієнти обирали для себе саме той напрям, який їм цікавий і не кидалися в дуже велику кількість напрямів. Цього року абітурієнти можуть використовувати при вступі сертифікати ЗНО 2017 і 2018 років, це створює більше шансів для випускників минулих років, які хочуть вступити до вишів. Цього року ми створили можливість мати пріоритетне зарахування для майбутніх вчителів і медиків, які готові укласти контракти для відпрацювання впродовж трьох років там, де є вакансії. Також підвищено пороговий бал для частини спеціальностей, зокрема правничих спеціальностей на рівні 130 балів, збережено поріг 150 балів для медичних спеціальностей, сільський та галузевий коефіцієнти, так само і регіональний коефіцієнт", - сказала Гриневич.

Як повідомляв Укрінформ, з 1 липня вступники в заклади вищої освіти можуть створювати електронні кабінети в системі ЄДЕБО. Подача документів розпочинається з 10 липня. З 21 травня по 13 червня в Україні пройшла основна сесія зовнішнього незалежного тестування.

Нагадаємо, що з 2021 року випускники українських шкіл складатимуть обов'язковий іспит із математики, а історія України та іноземна мова будуть предметами за вибором.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі