Міноборони і Генштаб провалили виконання розпорядження Порошенка 14-місячної давності – Бутусов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Міноборони і Генштаб провалили виконання розпорядження Порошенка 14-місячної давності – Бутусов Генштаб і МО провалили доручення президента щодо розробки документів оборонного планування © Прес-центр АТО
Генштаб гальмує розробку програми розвитку ЗСУ для збереження ручного режиму управління армією.

Президент України Петро Порошенко ще в жовтні 2014 року поставив міністру оборони Степану Полтораку завдання забезпечити спільно з Генштабом підготовку основних документів оборонного планування. Зокрема, мова йшла про "Стратегію національної безпеки", зміну військової доктрини та підготовку нової редакції програми розвитку збройних сил України та державної програми розвитку озброєнь і військової техніки. Однак Міноборони та Генштаб не виконали розпорядження президента, пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов у статті для DT.UA.

"Те, що цей документ не розроблено під час війни, і провалено виконання розпорядження президента 14-місячної давності - пряма відповідальність міністра оборони і начальника Генерального штабу. Відповідальність спільна, хоча очевидно, що розробити оригінальний проект мав саме Генштаб, і саме Генштаб гальмує розробку, щоб зберегти ручний режим управління армією, вільний від усякого контролю і відповідальності", - підкреслює Бутусов.

Відсутність програми розвитку Збройних сил робить практично неможливими будь-які реформи і громадянський контроль за армією і за бюджетними витратами Міністерства оборони.

"Програма розвитку ЗСУ - це зараз ключовий документ, за відсутності якого будь-які системні процеси в ЗСУ неможливі. Неможливі реформи, неможливо проконтролювати, як витрачаються народні гроші", - зазначає він.

Без наявностіпрограм розвитку ЗСУ, озброєнь і військової техніки неможливо оцінити, наскільки професійно і грамотно планується розвиток армії, наскільки виправдані управлінські рішення, як повинні проходити реформи, як буде розвиватися військова промисловість, які її пріоритети, а також неможливо точно планувати бюджетні видатки, ні чітко контролювати цільовий характер витрат, додає воєнний експерт.

Також указом президента від 26 травня 2015 р. було передбачено доручення Кабміну завершити до 30 травня 2015 р. виконання заходів комплексного огляду сектору безпеки і оборони України, розробити і внести на розгляд РНБО комплексні пропозиції щодо реформування органів сектору безпеки і оборони. Згідно з інформацією комітету ВР з питань національної безпеки і оборони, у відповідності з розробленим планом парламент повинен прийняти понад 30 профільних реформаторських законів. Але ці комплексні пропозиції почнуть наділятися в рішення тільки наступного року.

Читайте також: Ворог в Донбасі веде війну на виснаження України – Бутусов

Детальніше про розробку документів оборонного планування читайте в проекті DT.UA "Військова стратегія України. Результати за рік".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі