Міністр екології навів шокуючі дані про обсяги відходів в Україні - Україна - dt.ua

Міністр екології навів шокуючі дані про обсяги відходів в Україні

8 листопада, 2017, 14:55 Роздрукувати

З'ясувалося, що українці не тільки багато їдять, погано працюють, малоосвідчені, але і залишають дуже багато сміття.

Ще один міністр шокований поведінкою українців © Урядовий портал

Кабінет міністрів схвалив Національну стратегію управління відходами, яка вводить в Україні європейські принципи поводження з усіма видами відходів: твердими побутовими, промисловими, будівельними, небезпечними відходами сільського господарства тощо.

Як повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, "щороку в Україні утворюється близько 10 тонн відходів на людину проти п'яти тонн, як це є у країнах ЄС".

"Цей показник насправді шокує", - сказав він.

За його даними, в Україні накопичено близько 36 млрд тонн відходів. "Це понад 50 тис. тонн на один квадратний кілометр нашої держави", - назвав він офіційні дані і додав, що в реальності ситуація ще гірше.

Про сміття з 35-ї хвилини:

За словами Семерака, утилізується лише 30% промислових відходів та 4% побутових. "В Україні збільшуються площі несанкціонованих звалищ. Найбільше тиск на навколишнє середовище чинять об'єкти хімічної, вугільної промисловості, металургії, інфраструктури і сільського господарства. Ці сектори економіки дуже повільно впроваджують технології поводження з відходами та повторного їх використання", - додав міністр.

Він також повідомив, що нова Стратегія передбачає впровадження принципів циклічної економіки і розширеної відповідальності виробника, який приверне бізнес до мінімізації утворення відходів та зацікавленості у їх переробці, а також впровадження п'ятиступінчастої ієрархії поводження з відходами, яка працює в Європейському Союзі.

Стратегією передбачено створення мережі з 50 регіональних полігонів, які відповідають вимогам європейських директив.

Читайте також: Більше половини українців стурбовані проблемою сміття

У жовтні міністр фінансів України Олександр Данилюк за результатами зустрічей у МВФ і Світовому банку заявив про те, що низька продуктивність праці і неякісна освіта безпосередньо впливають на темпи зростання економіки України. "Низька продуктивність праці - це одна з найбільш глибинних і серйозних проблем, яка заважає розвитку економіки в багатьох країнах. Зокрема, в Україні це - одна з найбільших проблем", - сказав він.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >