Мінфін і Мінсоцполітики створюють дві паралельні системи верифікації соцвиплат

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мінфін і Мінсоцполітики створюють дві паралельні системи верифікації соцвиплат Відомства проводять роботу з верифікації паралельно © Андрій Товстиженко, DT.UA
Мінфін аналізуватиме ті ж самі бази даних, що і Мінсоцполітики.

Міністерство фінансів і Мінсоцполітики створюють дві паралельні системи верифікації соцвиплат, витрачаючи на це мільйони, а два уповноважені представники уряду по-різному трактують закон, йдеться у статті Інни Ведернікової для DT.UA.

Голова Мінсоцполітики Павло Розенко у розмові з DT.UA заявив, що відомства проводять роботу з верифікації паралельно, але Мінфін отримав право на верифікацію лише з початку року, у той час, коли його відомство працює над цим питанням "щоденно" і "щорічно".

"Те, що хоче робити Мінфін, нехай собі робить. Ніхто не проти їхніх методик, досліджень. Ми передамо їм усі бази. Немає питань. Не протиставляйте. Це робота, яку ми проводили паралельно. Ви думаєте, у нас один Мінфін може робити верифікацію? Ми це й без нього робимо. Щорічно, щомісяця, щодня... Це функціональні обов'язки і Мінсоцполітики, і Пенсійного фонду... Ми перевіряємо свої бази даних, виловлюємо мертві душі, відсіваємо подвійні виплати... Це наша поточна робота", - наголосив міністр.

Читайте також: У 2016 році пенсії в Україні будуть підвищувати двічі

Коментуючи інформацію про те, що Мінфін наступного тижня презентуватиме системну державну програму верифікації соціальних виплат, Розенко наголосив, що нового сценарію перевірки очікувати не слід, адже Мінфін аналізуватиме ті ж самі бази даних, що і Мінсоцполітики.

"У Мінфіну право на верифікацію з початку року. Щоб її запустити, він мав через Кабмін затвердити відповідні порядки верифікації. І вони були затверджені тільки минулої середи (!). Коли й кому ми мали передавати бази даних без порядку верифікації? Зрозумійте, що дані - це не просто прізвища. Відповідно до закону України про персональні дані, це персональні дані громадянина. Втрата яких, незаконне поширення спричиняють кримінальну відповідальність. СБУ має право доступу - вона ним скористалася. І Мінфін скористається. Але ж це не я винен, що всі порядки розроблено тільки тиждень тому. Тому, будь ласка, не протиставляйте Мінфін СБУ. І не створюйте історій, що в нас у державі працює тільки один орган - Мінфін. І тільки він має право щось робити. Ми теж працюємо. Щодня. Ми теж здійснюємо верифікацію. Ми теж з СБУ розробляли ці процеси останні чотири місяці", - наголосив міністр.

У той же час Андрій Рязанцев, керівник департаменту фінансів соціальних програм Мінфіну, якому делеговано проводити процес верифікації, у розмові з DT.UA підкреслив, що його відомство готується до запуску процесу верифікації і очікує на дані від Мінсоцполітики, щоб перейти до "скурпульозної" роботи на основі механізму, який дозволяє порівнювати великі масиви інформації на "промисловому рівні".

"Під верифікацією слід розуміти порівняння інформації з різних джерел з метою встановити належність реципієнта до тієї чи іншої соціальної групи. Йдеться про інспектування абсолютно всіх соціальних виплат і 400 млрд грн, які витрачає на них держава. Включаючи соціальні виплати ТПО. Тобто перед нами стоїть комплексне державне завдання. Але ми вже розробили механізм, який дозволяє отримувати і порівнювати великі масиви інформації на промисловому рівні. На сьогодні запустили пілотний проект і реально звіряємо певні види соціальної допомоги з базами даних міністерств і відомств", - наголосив чиновник.

За словами Рязанцева, його команді завдання провести перевірку було поставлено влітку минулого року, однак група досить важко проходила процес підготовки.

"Для того, щоб хоча б почати верифікацію соціальних виплат, треба отримати доступ до баз даних 24 (!) державних відомств. Півроку пішло на зміну законодавства й необхідні постанови уряду. Система опиралася, як могла. Співпрацювали з нами одиниці. Більшість - тримали глуху оборону. Поки що база переселенців для нас - якась міфічна субстанція. Я так досі й не розумію, чому за даними Мінсоцполітики у нас 1,7 млн переселенців, а за даними МНС - 1,029 млн. Однак тепер усі сім постанов Кабмін прийняв, і найближчим часом усю необхідну інформацію, у тому числі і з Мінсоцполітики, буде передано нам. Після цього Мінфін зможе розпочати планову й скрупульозну верифікацію соцвиплат, у тому числі й переселенцям. Без зайвих емоцій і якихось візуальних ефектів. Тому що верифікація насправді - дуже тонкий процес порівняння великої кількості інформації з метою не зашкодити, у тому числі й психологічно, кінцевому одержувачу", - наголосив він.

Нагадаємо, Служба безпеки України викрила схеми незаконного присвоєння шахраями-"переселенцями" бюджетних коштів, які призначалися для соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам (ВПЛ).

Використання злочинних схем призводило до того, що кожен місяць втрати державного бюджету були мільярдними, повідомив глава СБУ Василь Грицак.

"За нашими оцінками від 500 тис. до 900 тис. переселенців – фіктивні. Якщо цю цифру помножити на мінімальну пенсію без цієї виплати 2,4 тис. грн на сім'ю, а просто мінімальну пенсію в 1074 грн, то виходить 966 млн грн. І ця цифра щомісяця йде з бюджету", - розповів він на брифінгу в Києві в четвер, 25 лютого.

Детальніше про верифікацію пільговиків та проблеми переселенців читайте у статті Інни Ведернікової "Переселенці й недополітика" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі