Реформа пенітенціарної системи - Мін'юст затвердив перелік тюрем, які будуть законсервовані - Новини України. Всі новини Донецька, новини Криму, новини Луганська, карта АТО - dt.ua

Мін'юст затвердив перелік тюрем, які будуть законсервовані

26 вересня, 2017, 17:54 Роздрукувати

Вже два роки Мін'юст говорить про необхідність консервації незаповнених установ виконання покарань. Нарешті процес почався.

Стало відомо, які тюрми в Україні будуть законсервовані © Андрій Товстиженко, DT.UA

Під час реформи пенітенціарної системи України будуть законсервовані 13 державних установ виконання покарань.

Перелік цих установ міститься в додатку до наказу Міністерства юстиції, який отримало DT.UA.

1
DT.UA

Раніше заступник міністра юстиції України Денис Чернишов розповів DT.UA про механізм оптимізації чисельності установ і консервації колоній.

"Приклад колонії в Запорізькій області: 35 ув'язнених (планове наповнення — 800 чоловік) і 135 людей обслуговуючого персоналу. Таких прикладів, де колонія наповнена менше ніж на 50%, багато. Але, за чинним законодавством, щоб консервувати, ми маємо провести капітальний ремонт будівель, ТЕО, експертну оцінку. Нині зі спецфондів ми викроюємо на це кошти", - сказав він.

13 вересня уряд схвалив розроблену Мін'юстом концепцію подальшого реформування пенітенціарної системи, яка передбачає значні зміни українського законодавства.

Перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова тоді повідомила про консервацію деяких установ.

"Для економії бюджетних коштів ми пропонуємо законсервувати 13 установ, які наповнені від 8% до 44%. Це рішення дасть можливість вже наступного року зекономити понад 70 млн грн бюджетних коштів", - резюмувала Севостьянова.

Тим часом, правозахисники висловлюють побоювання, що наслідки реформи можуть бути різними - як позитивними, так і негативними. Наприклад, створення великих за чисельністю установ покарань буде негативно впливати на дотримання прав засуджених.

За матеріалами: DT.UA /
Залишайтеся в курсі останніх подій! Підписуйтесь на наш канал в Telegram
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 20 жовтня-26 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >