Михайло Бродський: Підвищуйте в два рази мінімальну зарплату. Сто мільярдів плюсом в бюджеті - Україна - dt.ua

Михайло Бродський: "Підвищуйте в два рази мінімальну зарплату. Сто мільярдів плюсом в бюджеті"

22 жовтня, 12:06 Роздрукувати

"Вчителі, лікарі почнуть купувати. Заживе країна"

Михайло Бродський майже всі тридцять років незалежності України перебував усередині драматичної історії перетворення колись багатої житниці, яка відокремилася від Союзу, на бідну корумповану країну. Його політичний і бізнесовий бекграунд дозволяє йому не тільки констатувати історичні факти, а й робити актуальні висновки в своєму інтерв'ю DT.ua.

"Влада збирається боротися з бідністю? І до чого тут, скажіть мені, тоді держава у смартфоні? — поставив запитання бізнесмен. —  А ось цікаво, вони знають, що у 33 відсотків українців ніякого смартфона чи інтернету і близько немає? Насправді треба інші проблеми вирішувати. Ти прийшов у президенти — подивися відразу, до якого віку в нас доживають люди. Чоловік — у середньому до 63-х, жінка — до 68-ми. І скажи: "Ось я ручаюся, що за мої п'ять років правління буде на п'ять років більше". Ще цифра: сьогодні на рік помирає 500 тисяч, а народжується — 350 тисяч. "А я ручаюся, що за п'ять років ці цифри зрівняються. І не тільки за рахунок збільшення кількості народжених, а й за рахунок зниження смертності". Крапка. І все інше підтягується під вирішення цих ключових завдань".

"Як паперовий або оцифрований документообіг впливає на це? Перший віце-прем'єр із технологій. А я хочу бачити віце-прем'єра з тривалості життя людей, — продовжує Бродський. —  Це лібертаріанці якісь прийшли. Підвищувати рівень життя людей — це пряма відповідальність влади. Щоб вони могли купувати квартири, їздити у відпустку й ростити дітей. Зберіть нормально податки, візьміть гроші, впорядкуйте дороги. Розділіть із водієм відповідальність за аварію на дорозі. Аварії ж відбуваються ще й тому, що дороги —лайно. Лікарні приведіть у порядок, знизьте ціни на ліки вдвічі… Ну є що робити. Спорт, який прибрав Яценюк, поверніть назад в інститути".

"А вони продовжують говорити про якусь інфляцію. Не буде інфляції, — упевнений Бродський. —  Підвищуйте мінімальну зарплату. Сто мільярдів плюсом у бюджеті. Я рахував. Учителі, лікарі почнуть купувати. Заживе країна. І мінімальну зарплатню зробіть хоча б тисяч вісім. Сьогодні реально ніхто менше, ніж за вісім тисяч, не працює. Половина з одинадцяти мільйонів людей у нас оформлена на зарплату 4700, а решту отримують у конверті. І при цьому влада хоче скасувати штрафи за неоформлення людей на роботу. Коли немає профспілок. Коли є підприємці, які оптимізують бізнес, просто не оформляючи людей на роботу. А як стосовно того, що цим законом ви просто вб'єте майбутнє людей? Мине 30 років — і в них не буде 35 років стажу. Не буде нормальної пенсії".

"Підприємець, влада й держава мусять відповідати за те, як живуть люди. Робіть щось, придумуйте… Але платити людям менше, ніж їм потрібно на життя, не можна. Особливо коли немає профспілок. А де взяти тоді податки, якщо зарплата в конверті? Де взяти гроші на дороги, якщо "євробляхери" завозять машини без податків? А бензин "лівий"? А сигарети "ліві"? А горілка "ліва"? А зерно за готівку? Навколо все за готівку. Кажуть, що в нас 40 відсотків грошей у тіні? Та ну, не вірте, — сімдесят", — завершив Михайло Бродський.

Раніше Михайло Бродський порекомендував владі припинити думати про підприємців і подумати про людей, про бідних і роботяг.

Детальніше читайте в матеріалі Інни Ведерникової  "Михайло Бродський. Бідні люди" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Повну відеоверсію інтерв'ю із Михайлом Бродським дивіться тут

 

 

 

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >