Мешканці Іловайська в "ДНР" виживають серед руїн без допомоги Росії – Die Zeit

Поділитися
Мешканці Іловайська в "ДНР" виживають серед руїн без допомоги Росії – Die Zeit Мешканці Іловайська лишилися самі у зруйнованому місті.
Жодна гуманітарна допомога не доходить до Іловайська, тому люди розраховують лише на себе.

В зруйнованому Іловайську люди живуть в руїнах своїх осель і не чекають допомоги ні від кого. Місто було епіцентром запеклого бою між добровольчими батальйонами України і проросійськими терористами. Мешканці перебралися в більш-менш уцілілі будинки і намагаються відремонтувати їх, - описує ситуацію в місті на Донеччині німецьке видання Die Zeit.

25-річний Андрій показав німецьким журналістам свій колишній дім і подвір'я. В саду вціліли лише два дерева – горіх і абрикос. Подвір'я перекопане траншеями, в яких ховалися українські солдати. А від будинку залишилися лише зовнішні стіни, які валяться від поштовху.

"Треба все починати з нуля", - каже Андрій, при цьому додає, що не знає, де взяти на відбудову гроші і сили.

Він розповів, що подав документи на компенсацію в Донецьк. Папери прийняли, але ніхто в сепаратистській самопроголошеній республіці вирішувати проблеми мешканців Іловайська не збирається. Бойовики вважають місто, в якому колись мешкали 16 тисяч людей, своєю територією.

Видання нагадує про жорстокі бої в Іловайську минулого серпня, коли добровольчі батальйони України опинилися в оточенні проросійських терористів. За словами командира батальйону "Донбас" Семена Семенченка, тоді в бою загинули тисяча людей. Однак в Україні створили слідчу групу, яка повинна достеменно з'ясувати всі обставини кривавої сутички.

В Іловайську все вказує на страшні події серпня. Багато будинків стоять без дахів, у стінах багатоповерхівок пробиті великі діри, а металеві паркани всіяні слідами від куль. На залізничній станції стоять розтрощені вагони. На відбудову міста знадобляться роки.

"Жодна міжнародна організація досі не змогла доправити продукти і товари першої необхідності в Іловайськ. Не доходить сюди і допомога з Росії. Жителі залишилися сам на сам з наслідками війни", - пише видання.

Люди намагаються власними силами відбудувати зруйновані оселі, поставити вікна і залатати продірявлені дахи. Андрій каже, що не знає, хто знищив його дім, тому що сидів у сховищі з 26-го до 28-го серпня. Однак він додає, що бої в місті почалися після того, як терористи "ДНР" вирішили "визволити" Іловайськ.

Зараз ніхто більше не шукає відповідей і винних у трагедії, яка сталася в місті.

"Що це вирішить?" - каже Андрій.

Зараз він разом зі своєю дворічною дитиною і дружиною живуть у будинку в батьків, який вцілів у боях. Щоранку чоловік йде на свою стару роботу в залізничне депо, де він працював зварювальником. Разом з колегами Андрій намагається поступово відбудувати залізничний вузол, сподіваючись, що знову буде робота.

У серпні в Іловайську відбувся один із найкривавіших боїв між силами армії України проросійськими терористами. Командувача Південним оперативним командуванням генерал-майор Руслан Хомчак, який був в оточенні до 31 серпня, заявив про те, що в Іловайську російських військових було в чотири рази більше, ніж українських силовиків. Згодом було оприлюднене відео прориву колони сил АТО з Іловайська.

На знятих кадрах зображений командир батальйону "Дніпро-1" Юрій Береза, який знаходиться в броньованому автомобілі. На відео показано, як українська колона при пересуванні піддалася масованому обстрілу, одна з куль пробила скло автомобіля, також були чутні звуки попадання куль в корпус машини.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі