Меркель не вважає "Північний потік-2" особливо критичним для України

Поділитися
Меркель не вважає "Північний потік-2" особливо критичним для України Сьогодні Меркель прибула в Україну © Corepics / Depositphotos
У той же час Меркель заявила про те, що транзит газу через Україну повинен продовжуватися.

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про те, що розглядає російський проект "Північний потік-2" не настільки критично, як це робить Україна. Але разом з тим Меркель виступає за збереження транзиту газу через Українську державу після 2019 року. Таку думку Меркель висловила під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм.

"Нам відомо, що Україна відхиляє цей проект. Я менш критично розглядаю цей проект і виступаю за те, щоб були гарантії в України, щоб Україна зберегла свою транзитну роль", - заявила Меркель.

Вона зазначила, що зараз ведуться переговори з Росією і Єврокомісією щодо створення транзитного договору. За словами Меркель, Україна повинна залишитися важливою транзитною країною. Канцлер нагадала про те, що крім "Північного потоку-2" існує ще й "Турецький потік".

"Таким чином газові потоки розширюються з боку Росії в Європейський союз, але це не означає, що ми хочемо відкинути транзитну роль України. Я думаю, що доходи від транзиту газу надзвичайно важливі для бюджету України", - сказала Меркель.

Вона додала, що Німеччина "дуже серйозно сприймає" стратегічну думку України у питанні "Північного потоку-2". Меркель зазначила, що Берлін хоче бачити Україну транзитним партнером.

У свою чергу Андрій Парубій закликав Меркель детально вивчити аргументи Києва проти будівництва "Північний потік-2".

"Будівництво "Північного потоку-2" може внести розбалансованість і ризик для безпеки не тільки України, але і всього європейського простору. І це позиція українського парламенту. Я просив би, щоб більш детально були вивчені аргументи української сторони", - зазначив Парубій, закликавши підтримати позицію українського парламенту щодо "Північного потоку-2".

В кінці липня розпочалися роботи з прокладання труб в рамках будівництва газопроводу "Північний потік-2" по дну Балтійського моря до Німеччини. Вже в жовтні судно Audacia компанії Allseas приступило до трубопрокладання на німецькый ділянці газопроводу "Північний потік‑2", де також веде роботи судно Castoro Dieci.

Також компанія Nord Stream 2 AG подала заявку на альтернативний маршрут будівництва "Північного потоку - 2" в обхід Данії, яка відмовилася погодити будівництво на своїй території.

В рамках проекту "Північний потік-2" по дну Балтійського моря прокладуть трубопровід для доставки російського газу в Європу. Потужність газопроводу - 55 млрд куб. м. газу в рік, вартість проекту - €9,5 млрд.

Детально про перешкоди для будівництва російського газопроводу "Північний потік-2" читайте у матеріалі Ігоря Маскалевича "Датський хрест для "Газпрому" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі