Менш ніж 20% працюючих українців сподіваються лише на державну пенсію

Поділитися
Менш ніж 20% працюючих українців сподіваються лише на державну пенсію Після виходу на пенсію сподівання українців на додаткові джерела доходів інколи виявляються марними
Працюючі українці сподіваються, що матимуть додаткові джерела доходів. Однак після виходу на пенсію більшість живуть лише на державну пенсію.

Лише 17,2% з тих респондентів, хто ще не досяг пенсійного віку, збираються після виходу на пенсію жити лише на державну пенсію, 52,9% розраховують також на інші джерела доходів (30% не визначилися), свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Серед тих, хто досяг пенсійного віку, 57,1% не мають інших джерел доходу, окрім пенсії, мають додатковий дохід 36,9% опитаних (ще 6% − ухилилися від відповіді на це питання).

Центр Разумкова

Більшість тих, які ще не досягли пенсійного віку, після виходу на пенсію найбільше розраховують як на джерело доходів на державну пенсію (63,5%), однак сподіваються і на інші джерела доходів.

Центр Разумкова

Для 80,4% пенсіонерів державна пенсія є основним джерелом доходів, однак мають і інші джерела доходів.

Центр Разумкова

87% серед усіх опитаних дотримуються думки, що дбати про гідне забезпечення старості має держава, 40,1% згодні у цьому покладатися на себе, 23,1% покладають відповідальність на роботодавців.

Серед проблем пенсійного забезпечення найбільше громадян України хвилюють неможливість вижити на пенсію, не отримуючи допомоги від дітей чи родичів (на це вказали 52,4% опитаних), а також велика різниця у розмірах пенсій "звичайних" пенсіонерів (колишніх учителів, лікарів, інженерів тощо) та "привілейованих" пенсіонерів (колишніх народних депутатів, суддів, прокурорів, високопосадовців тощо) (це зазначили 40,5% опитаних).

Дослідження проведено Центром Разумкова з 19 по 25 травня 2017 року в усіх регіонах України за винятком окупованих територій серед 2024 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Нагадаємо, що середня пенсія в Україні дорівнює 1828 грн. Уряд сподівається провести пенсійну реформу у Верховній Раді до липня.

Проект пенсійної реформи, схвалений Кабінетом міністрів України, передбачає підвищення мінімального страхового стажу для отримання пенсії з 15 років до 25 років в 2018 році. Починаючи з 1 січня 2019 року людям, у яких страховий стаж становить 15 років, пенсія за віком призначатиметься в 65 років.

Ті ж громадяни, у яких відсутній страховий стаж тривалістю 15 років, матимуть право на призначення державної соціальної допомоги по досягненні 65 років виходячи із сукупного доходу сім'ї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі