Новини України - Медреформа повинна передбачати обов'язкове медстрахування і достатнє фінансування – Богомолець - Україна - dt.ua

Медреформа повинна передбачати обов'язкове медстрахування і достатнє фінансування – Богомолець

18 липня, 2017, 21:31 Роздрукувати

Реалізація ініціатив МОЗ не дозволить фінансувати високоспеціалізовану медичну допомогу, вважає голова профільного комітету.

Богомолець описала своє бачення успішної медреформи © КМДА

Успішна медична реформа повинна передбачати введення обов'язкового медичного страхування і чітку фіксацію на законодавчому рівні відсотка від ВВП, виходячи з якого повинні визначатися державні витрати на охорону здоров'я, вважає голова комітету Верховної Ради з охорони здоров'я Ольга Богомолець.

"Який у нас є інший шлях? Це фіксація відсотка від ВВП і запровадження обов'язкового медичного страхування", – заявила Богомолець в ході зустрічі керівництва комітету з представниками комісії з питань охорони здоров'я обласних і районних рад.

За словами глави профільного комітету, обов'язкове медичне страхування передбачає "механізм створення нового пулу коштів, яких сьогодні не вистачає, які повинні зайти в систему охорони здоров'я".

Депутат зазначила, що законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327), запропонований Міністерством охорони здоров'я, передбачає лише мінімальне гарантоване фінансування, яке дозволить покрити мінімальні потреби. В документі не враховується необхідність фінансування вторинної та спеціалізованої медичної допомоги.

Богомолець вважає, що реалізація запропонованих ініціатив МОЗ не дозволить фінансувати високоспеціалізовану медичну допомогу, на яку в даний час витрачається до 80% бюджету охорони здоров'я.

Вона також зазначила, що законопроект міністерства не пропонує шляхів пошуку нових джерел фінансування.

"Закон №6327 пропонує, що держава дає мінімум – первинний рівень, невідкладна медична допомога, паліативна допомога, якої поки, до речі, немає. А все інше – ідіть, будь-ласка, добровільне страхування. Є група в парламенті, яка лобіює добровільне страхування, так як це просто бізнес. Тобто у певної групи є велика мрія – зробити з медицини великий ринок медичних послуг, де одні продають послуги, а інші їх купують. Де при цьому залишаються люди, у яких немає коштів? Їм немає місця в системі добровільного медичного страхування, так як це можуть "потягнути" фінансово забезпечені люди", - констатувала депутат.

Богомолець розповіла, що її комітет підготував законопроекти про обов'язкове медичне страхування, про основи державної політики в охороні здоров'я, про організацію надання медичної допомоги, заклавши законодавчу основу для медичної реформи.

Читайте також: МОЗ має намір оптимізувати мережу медичних вишів "природним шляхом"

Як писала Ольга Скрипник у своїй статті для DT.UA, незважаючи на те, що до запуску реформи залишається не так багато часу, маса пов'язаних з нею питань залишається невирішеною. Щоб реформи стартували, потрібно багато — від реєстрів лікарів і пацієнтів до затверджених тарифів на медичні послуги та протоколів лікування.

Детальніше про проблеми запуску реформи охорони здоров'я читайте в статті Ольги Скрипник "Медична реформа і ультиматум Мінздоров'я" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >