Майже половина українців вважають життя в країні нестерпним - опитування

Поділитися
Майже половина українців вважають життя в країні нестерпним - опитування © health.unian.net
А для більшості політична ситуація в країні напружена.

Понад половину громадян України, а саме 58%, оцінюють політичну ситуацію в країні як напружену, а ще близько 28% – як вибухонебезпечну. При цьому що частка тих, хто оцінює політичну ситуацію як вибухонебезпечну, поступово зменшується і найпомітнішим воно було у 2015–2017 роках, йдеться в соціологічному опитуванні "Моніторинг'2018: основні тенденції змін громадської думки" Фонду "Демократичні ініціативи Ілька Кучеріва" на замовлення Інституту соціології НАНУ.

При цьому більшість опитаних оцінюють життя в Україні або як важке (36%), або як нестерпне (46%), і ця оцінка є незмінною протягом кількох років. Причому лише 17% опитаних очікують якогось покращення протягом найближчого року, тоді як 52% переконані у відсутності поліпшення ситуації.

Серед населення зберігається зневіра в можливість впливати на дії влади. Зокрема 54% опитаних відзначили, що вони не змогли б нічого зробити у разі порушення їхніх прав з боку уряду Україні; ще близько 31% не змогли визначитися в цьому питанні і лише 15% сказали, що можливості відповідного впливу на уряд є. Однак соціологи зазначають, що після 2012 фіксується поступове зменшення частки негативних відповідей та невелике зростання позитивних.

Загальнонаціональне опитування населення України проводилося на замовлення Інституту соціології НАН України 13–29 вересня 2018 р. Опитування репрезентативне за регіонами, статтю та віком. Було опитано 1800 респондентів в усіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Зазначимо, що рішення про запровадження воєнного стану на 30 днів в окремих областях України не підтримують майже 60% опитаних українців. При цьому лише третина опитаних погоджуються з таким рішенням президента Петра Порошенка.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі