Майже половина безробітних в Україні з вищою освітою

Поділитися
Майже половина безробітних в Україні з вищою освітою Українські чиновники продовжують натякати на те, простому народу вища освіта ні до чого © zik.ua
Більшість українців після школи йдуть у вузи. Чиновники вражені таким прагненням народу до знання і небажанням працювати в шахтах і на заводах.

Близько половини безробітних українців мають вищу освіту, повідомив в.о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

"На обліку в службі сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту, у великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку - з вищою освітою. Це говорить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, - вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування", - розповів він.

Ярошенко пояснив це тим, що на сьогоднішній день в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися у вишів і лише 20% отримують профосвіту.

"У Європі ситуація кардинально протилежна - 70% отримують кваліфікацію працівника з інструментом" і 30% - вищу освіту", - зазначив він.

У жовтні 2016 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман назвав пріоритети для підготовки в професійно-технічних училищах. "Професійно-технічна освіта, як ми вирішили, - один з пріоритетів, це три спеціальності, які ми модернізуємо", - сказав він на засіданні Кабінету міністрів. Прем'єр уточнив, що йдеться про спеціальності: тракторист-машиніст сільгосптехніки, монтажник санітарно-технічних систем та швачка.

Нагадаємо, про те що у вересні 2011 року Микола Азаров, який тоді очолював уряд України, доручив Міністерству освіти переорієнтувати систему освіти на підготовку фахівців для реального сектора економіки. "Найбільш популярні професії, на які сьогодні підвищений попит з боку роботодавців, - слюсарі, токарі, електрогазозварники, водії", - сказав Азаров.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі