Майже 200 суддів були або будуть звільнені за результатами кваліфікаційного оцінювання – ВККСУ

Поділитися
Майже 200 суддів були або будуть звільнені за результатами кваліфікаційного оцінювання – ВККСУ Лави українських суддів порідшали © Андрій Товстиженко, DT.UA
Майже половина з цих суддів вирішила звільнитися за власним бажанням.

За результатами кваліфікаційного оцінювання, яке проводиться Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, 189 суддів підлягають звільненню або вже звільнилися з посад, повідомила прес-служба ВККСУ у середу, 27 червня.

У ВККСУ уточнили, що станом на 26 червня було проведено перевірку щодо 994 суддів, 805 з яких підтвердили свою відповідність займаній посаді.

87 осіб у ході оцінювання висловили бажання звільнитися, а 102 – не змогли його пройти. 74 судді провалили іспити, а 28 – не пройшли співбесіду з членами ВККСУ.

Щодо 144 суддів розгляд питання відкладено або оголошено перерву. Однією з найбільш поширених причин цього в ВККСУ назвали висновки Громадської ради доброчесності, які не відповідають встановленим вимогам до їх надання та методології кваліфікаційного оцінювання.

"За результатами останніх кількох місяців кваліфікаційного оцінювання 189 суддів вже звільнені або підлягають звільненню. Це значна кількість. А я нагадую, що 30% судового корпусу звільнилося ще перед оцінюванням", - повідомив заступник голови ВККСУ Станіслав Щотка.

У вересні 2016 року набули чинності зміни до Конституції України в частині правосуддя та Закону "Про судоустрій і статус суддів", у зв'язку з чим в країні стартувала судова реформа.

У межах цієї реформи, під час конкурсу до нового Верховного суду, Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) взяла до уваги лише 13 з 55 негативних висновків Громадської ради доброчесності. Таким чином майже 80% суддів "нового" суду – це старі кадри.

ГРД заявила про вихід з процесу кваліфікаційного оцінювання суддів у межах переатестації через те, що процес перетворився на конвеєр, завдяки якому в "оновлених" судах опиняються недоброчесні старі судді. У Громадській раді доброчесності заявили про те, що не бажають брати участь у фейковому процесі очищення судової системи.

Крім того, у межах дисциплінарних процедур були звільнені лише 14% суддів, які виносили неправосудні рішення за часів Майдану. До того ж, частина з них може бути відновлена на посадах Верховним судом.

Детальніше про проблеми реформування судової системи читайте в матеріалі Михайла Жернакова "Судова реформа померла. Хай живе судова реформа?" і статті Галини Чижик "Останній шанс судової реформи" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі