Майбутнє бізнесу, вподобання інвесторів та біологічні інновації: на YES-2018 пройшли перші дискусії

Поділитися
Майбутнє бізнесу, вподобання інвесторів та біологічні інновації: на YES-2018 пройшли перші дискусії У Києві проходить зустріч Ялтинської Європейської Стратегії © DT.UA
На щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії почалися дискусії під загальною темою "Наступне покоління всього".

Після урочистого відкриття 15-ї щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії, організованої Фондом Віктора Пінчука, почалися дискусії під загальною темою "Наступне покоління всього". Обговорення розділили на три частини.

Темою першої дискусії став "Історичний погляд на майбутнє", яку провів Ніалл Фергюсон з інституту Гувера Стенфордського університету. Під час дискусії обговорювали, як майбутнє бізнесу можна розглянути з історичної точки зору.

"Останні 10 років йде повторення 30-х років (10 років після Великої депресії в США, – ред.). Ми не перезапустили Велику депресію. Популізм – не фашизм (який послідував за світовою економічною кризою 20-х років), це помилкове порівняння", - сказав Фергюсон. Він також зазначив, що змішування цих двох ідеологій – дуже небезпечне.

Фергюсон торкнувся також теми друкованої преси: "Що цікавого в друкованій пресі, так це те, що децентралізація інформації та комунікації, за яку зараз відповідає Інтернет, дуже схожа. Це набагато більш корисна аналогія того, що відбувається сьогодні".

Друга частина дискусії пройшла з точки зору інвестицій. Її провів глава General Atlantic Білл Форд, який зазначив, що уряди країн проводять досить погану політику з питань змін клімату та міграції. "Уряди у світі не справляються з великими глобальними проблемами, такими як зміна клімату та міграція", - сказав Форд.

Він також вважає, що інвестори найчастіше бажають інші ринки, а не майданчик Європейського союзу. "Тривідсоткове зростання (в Україні) дуже привабливе, і Gerenal Atlantic зацікавлений в Україні", - додав Форд. "Послуги ІТ - відмінний сектор часового поясу України, Румунії та Естонії. А фахівці, які працюють для аутсорсингу кращі, ніж в Індії".

На думку Форда, наступною великою сферою в інноваціях та інвестиціях стане біонаука, а найгірше для інвестицій на даний час - це країни, які не підпорядковуються верховенства закону - Росія та Венесуела.

Третю частину дискусії провів футуролог Рей Курцвейл, який зазначив, що майбутнє неможливо передбачити, за винятком того, що технологічний прогрес є експоненціальним, а не лінійним. "Сьогоднішні біологічні інновації стануть повсюдними у найближчі кілька років", - сказав він.

Курцвейл також сказав про те, що людство у значній мірі злилося з технологіями і люди більше ніде не з'являються без гаджетів. Він підкреслив, що людство в майбутньому перепрограмує людський мозок, а інженери спробують впровадити до його вмісту інноваційну технологію.

Він з оптимізмом дивиться на те, що стан людини продовжить поліпшуватися протягом наступних двадцяти років, але також вказує, що добре відомо про потенційні небезпеки таких технологій, як нано і біотехнології.

"Незважаючи на те, що у нас є найпотужніші технології і потужні військові технології, ми фактично спостерігаємо зниження кількості війн, ніж раніше, і звичайно ж зниження кількості жертв", - сказав він.

У Мистецькому арсеналі в Києві розпочалась 15-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES) "Майбутнє покоління всього" (The Next Generation of Everything). Цьогорічна зустріч YES присвячена майбутньому та підготовці до прийдешніх критичних змін. Пряму трансляцію із форуму дивіться на DT.UA.

Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв'язки з міжнародними партнерами та підтримує сили, які виступають за зміни в Україні, розвиває мережі тих, хто підтримує нову Україну в усьому світі.

Фонд Віктора Пінчука – це незалежна приватна міжнародна благодійна організація в Україні. Був створений у 2006 році бізнесменом і філантропом Віктором Пінчуком з метою надання новим поколінням можливості змінити країну та світ. Для її реалізації Фонд розробляє проекти й розвиває партнерства як в Україні, так і за її межами. З 2006 року у трансформацію України Фондом було інвестовано понад 125 млн. доларів США.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі