Майбутні лікарі складатимуть новий чотирикомпонентний Єдиний державний кваліфікаційний іспит - Україна - dt.ua

Майбутні лікарі складатимуть новий чотирикомпонентний Єдиний державний кваліфікаційний іспит

28 квітня, 2018, 15:18 Роздрукувати

Найбільшою новацією є додавання міжнародного іспиту з основ медицини, що готується та проводиться комітетом міжнародних експертів.

© УНІАН

З 2019 року Міністерство охорони здоров'я запроваджує єдиний державний кваліфікаційний іспит (ЄДКІ), який міститиме чотири компоненти: іспит КРОК (такий студенти здавали й досі), тест з англійської мови професійного спрямування, міжнародний іспит з основ медицини (IFOM) і практичний іспит – так званий ОСК(П)І.

Про це в статті для DT.UA пишуть Олександр Лінчевський,заступник міністра охорони здоров'я, та Інна Совсун, віце-президент Київської школи економіки, радник міністра охорони здоров'я. За їхніми словами, ЄДКІ буде складатися з двох етапів: перший етап буде проводитися на третьому курсі (КРОК-1, англійська мова та IFOM (базові медичні знання)), другий – залежно від спеціальності – п'ятому або шостому курсах (КРОК-2, IFOM (клінічні дисципліни).

Найбільшою новацією, на думку представників МОЗ, є додавання міжнародного іспиту з основ медицини, що готується та проводиться комітетом міжнародних експертів під егідою Національної ради медичних екзаменаторів США й застосовується в тому чи іншому вигляді в багатьох країнах світу.

"Спеціально розроблені клінічні завдання IFOM перевіряють знання з діагностики та лікування, базовані на сучасній доказовій медицині, найновіших методах та підходах до лікування. Для підготовки до такого іспиту університетам потрібно буде переорієнтувати навчальні програми з тим, щоб вони дозволяли студентам отримати найновіші та найактуальніші знання. Важливо відзначити, що йдеться не про знання детальних протоколів лікування інших країн, а про наукове медичне знання, котре є міжнародним за своєю природою - адже більшість проблем пацієнтів і лікарів є однаковими і в Європі, і в Азії, і в Америці. Окрім того, ця компонента ЄДКІ нівелює всі можливі корупційні ризики, адже тести пишуться поза межами України, перекладаються на українську за кордоном і перевіряються міжнародними експертами", — наголошують автори. —При цьому залишається і український іспит КРОК, котрий близький за природою до IFOM. У перспективі можна буде повернутись до національних іспитів, а міжнародний використовувати лише для моніторингу".

Детальніше про нововведення у медичній освіті читайте у матеріалі Олександра Лінчевського та Інни Совсун "Реформа медичної освіти — це критично важливо" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >