Луценко відмовився від прямого ефіру з Седлецькою

Поділитися
Луценко відмовився від прямого ефіру з Седлецькою © Генпрокуратура України
Генпрокурор хоче говорити з журналісткою наодинці та на своїй території.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко відмовився від прямого ефіру на "Радіо Свобода" з головним редактором проекту "Схеми" Наталією Седлецькою. Про це повідомила журналістка зазначивши, що рішення про доступ до її особистих даних це "не особисте питання Седлецької", а стосується методів розслідування справи в цілому, тому ніяких закритих зустрічей бути не повинно.

"Юрій Луценко відмовився від прямого ефіру Радіо Свобода і не захотів публічно відповідати на питання стосовно доступу слідчих до мого телефону. Генпрокурора більше влаштовує закритий кулуарний формат "без камер та диктофонів", як написала мені його прес-секретар Лариса Сарган. Нас – ні", - написала керівник проекту.

Седлецька зазначила, що питання має суспільний інтерес, тому те, що ці питання генпрокурор хоче обговорювати у своєму кабінеті за зачиненими дверима, а не в прямому ефірі, викликає занепокоєння та підозри.

"Тому наша пропозиція прийти на ефір залишається відкритою. Суспільство має почути відповіді на прості питання, публічно, з вуст Генпрокурора", - зазначила вона.

Також Седлецька опублікувала список основних питань, які збирались поставити Луценку в ефірі, та закликала його публічно відповісти на них. Зокрема журналістів цікавить, чому слідчий взяв доступ до даних з телефону за 17 місяців лише журналістки-розслідувачки Наталки Седлецької і чому доступ запитували за такий тривалий термін? Чи отримав слідчий уже доступ до всіх даних і чи впродовж цього часу щодо неї проводилися інші слідчі дії, а також скільки ще журналістів було допитано у справі та інше.

Нагадаємо, 27 серпня Печерський суд надав слідчому ГПУ доступ до телефонних розмов, матеріалів SMS-листування, речей і документів головного редактора проекту "Схеми" Наталії Седлецької за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Редакція "Радіо Свобода", журналістські й антикорупційні організації висловили обурення у зв'язку з діями суду і прокуратури. Адвокати "Радіо Свобода" готують скарги на суддю В'ячеслава Підпалого і слідчого ГПУ Руслана Іжука.

У ГПУ пояснили, що рішення суду не стосується змісту розмов, і запевнили, що про прослуховування журналістки не йдеться.

Седлецька назвала рішення Печерського суду тиском і втручанням в особисте життя. Журналістка не виключила, що за нею незаконно стежили правоохоронці, і тепер намагатимуться легалізувати раніше отриману інформацію.

Як повідомлялося, Генпрокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно директора НАБУ Артема Ситника через ймовірне розголошення даних слідства на підставі опублікованого в інтернеті аудіозапису, де людина з голосом, схожим на Ситника, розповідає журналістам деталі розслідування незаконного збагачення екс-прокурора АТО Костянтина Кулика.

15 листопада минулого року член парламентської фракції "Народного фронту" Антон Геращенко продемонстрував цей запис членам антикорупційного комітету Верховної Ради і закликав ГПУ відкрити кримінальну справу. Незадовго до цього детективи НАБУ в рамках "справи про рюкзаки" затримали Олександра Авакова – сина голови МВС Арсена Авакова, радником якого був Геращенко.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі