Луценко перерахував причини вибуху міномета "Молот" на Рівненському полігоні

Поділитися
Луценко перерахував причини вибуху міномета "Молот" на Рівненському полігоні
В ГПУ вимагають провести повну ревізію всіх мінометів цієї моделі.

Слідство відпрацьовує кілька версій інциденту з розривом міномета "Молот" на Рівненському полігоні у липні цього року, в тому числі людський фактор та незадовільний технічний стан цих мінометів. Як повідомив генеральний прокурор України Юрій Луценко, в рамках розслідування вже допитані 55 осіб, вилучено чотири міномети, технічна документація, проведені слідчі експерименти, призначено 14 експертиз, з яких 6 вже проведено.

"Щодо випадку на Рівненському полігоні. Слідство висунуло кілька версій, в тому числі людський фактор... неякісні боєприпаси, задовільний технічний стан мінометів", - сказав Луценко на засіданні комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони у четвер.

За його словами, попередньо встановлено, що інтервал між мінометами становив 5-8 метрів замість 20-40, не була забезпечена безпека особового складу, підтверджений факт подвійного заряду міномета, що також стало можливим внаслідок неналежної роботи запобіжника або переведення його в неактивний стан. Він додав, що технічними причинами інциденту повинні займатися Генштаб Збройних сил України і завод-виробник.

"З іншого боку – грубе порушення проведення навчань, яке має ознаки кримінального правопорушення. І керівники, і організатори, звичайно, будуть притягатися до кримінальної відповідальності", - підсумував генпрокурор.

Також він заявив про необхідність проведення ревізії міномета "Молот".

"Головне – просив би комітет прийняти рішення звернутися до Міноборони і "Укроборонпрому" терміново призначити повну ревізію наявних мінометів "Молот" і їх гарантійного обслуговування заводом - виробником", - сказав генпрокурор.

Нагадаємо, вранці 6 липня на території Рівненського загальновійськового полігону під час навчань вибухнув міномет М120-15 "Молот". Унаслідок події загинули троє військовослужбовців, ще дев'ятеро дістали поранення. Основною версією загибелі військовослужбовців є порушення заходів безпеки, заявили у Міністерстві оборони України. Тоді було відкрито провадження за ч. 3 статті 414 Кримінального кодексу України (порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточуючих).

Президент Петро Порошенко заборонив до повного закінчення розслідування застосовувати на навчаннях міномети, через які стався трагічний інцидент.

Однак 25 вересня у штабі ООС повідомили про вибух міномета "Молот" в одній із військових частин у Донбасі і трьох поранених у результаті інциденту.

Загалом з початку експлуатації "Молотів" у 2016 році вони вибухали 12 разів - вісім разів унаслідок подвійного заряджання, ще чотири – внаслідок передчасного спрацювання підривника.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі