Лише 11% жителів Південного Сходу схвалюють збройне захоплення адмінбудівель

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Лише 11% жителів Південного Сходу схвалюють збройне захоплення адмінбудівель © trust.ua
Дуже високим залишається відсоток тих людей, які вважають, що "за жодних обставин не можна виправдовувати збройне захоплення адміністративних будівель, всі проблеми потрібно вирішувати тільки дипломатичним шляхом".

Переважна більшість (76,7%) населення Південно-Сходу не підтримують дії тих, хто зі зброєю в руках захоплює адміністративні будівлі в його рідному регіоні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ZN.UA в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях.

Підтримують такі дії лише 11,7% опитаних, найбільше прихильників у Донецьку (18,1%) та Луганську (22,4%). Найнижчий відсоток підтримки - 2,7% - демонструє Херсонська область.

Соціологи у зв'язку з цим уточнюють, що тут подібний сплеск радикального чинника, на тлі загального очікування роззброєння та стабільності, можна пояснити досить високим градусом напруги та емоційності у людей, які вже спостерігають за подібним явищем або беруть участь в ньому.

Якщо заглибитися в мотивацію підтримки захоплень адміністративних будівель, то варто звернути увагу на питання з приводу виправданості таких дій. У Донецькій і Луганській областях кількість тих, хто виправдовує, ділиться майже порівну між тими, хто вважає, що інакше увагу центру на проблеми регіону звернути не можна: Донецьк - 23%, Луганськ - 24,3%. І тими, хто "дозволяє" подібні дії, бо під час революції в Києві та Західних регіонах України робили те ж саме" (Донецьк - 22,3%, Луганськ - 30,8%).

У той же час залишається дуже високим залишається відсоток тих людей, які вважають, що "за жодних обставин не можна виправдовувати збройне захоплення адміністративних будівель, всі проблеми потрібно вирішувати тільки дипломатичним шляхом" - 61%.

Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення ZN.UA 10-15 квітня 2014 р. Опитано 3232 респондентів старше 18 років у 160 населених пунктах восьми регіонів Півдня і Сходу України - Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях (методом телефонних інтерв'ю - 1476, методом особистих інтерв'ю - 1756). У кожному окремому регіоні проведено не менше 400 інтерв'ю. Похибка вибірки не перевищує 0,95%.

В результатах не вказано результати граф "важко сказати" і "відмова відповідати", у зв'язку з чим кількісні показники можуть не відповідати ста відсоткам.

З повною версією дослідження ви можете ознайомитися тут

Подробиці читайте у статті Інни Ведерниковой, Юлії Мостової і Сергія Рахманіна "Південно-Схід: гілка древа нашого" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Читайте також:

Сепаратисти зізналися, що захопили мера Слов'янська Штепу

Сепаратисти, які захопили адмінбудівлі, вимагають від влади заборонити щеплення та біопаспорти

Сепаратисти згодні скласти зброю тільки після відставки влади та ліквідації Майдану

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі