КСУ визнав неконституційною ліквідацію Верховного суду України - Україна - dt.ua

Ліквідація Верховного суду України не відповідає Конституції — рішення КСУ

19 лютого, 18:57 Роздрукувати

В КСУ вважають, що Верховна Рада перевищила свої повноваження, прийнявши відповідний закон.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Конституційний суд визнав ліквідацію Верховного суду України в контексті судової реформи 2016 року такою, що не відповідає Основному закону, повідомили у пресслужбі КСУ. Судді постановили, що зміна назви суду не передбачає припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України.

"...Конституційний суд визнав не відповідними Конституції України положення пунктів 7 ("і ліквідуються" в частині Верховного суду України), 14 ("судді Верховного суду України") і 25 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" закону №1402", - йдеться в пресрелізі, Конституційного суду.

В КСУ вважають, що Верховна Рада, закріпивши законодавчо порядок припинення діяльності та ліквідації Верховного суду України, вийшла за межі повноважень, визначених у Конституції України.

При цьому у рішенні суду йдеться про те, що в правовій системі держави існує тільки один вищий орган судової влади, а зміна назви "Верховний суд України" на "Верховний суд" не передбачає припинення діяльності та ліквідації зазначеної судової установи.

"Конституційний суд рекомендував Верховній Раді України невідкладно привести положення законодавства України у відповідність до цього Рішення... Рішення Конституційного суду України є обов'язковим, остаточним і таким, що не може бути оскаржене", - йдеться в рішенні КС України.

 

Читайте також: КСУ визнав закон про призначення президентом керівників ДБР і НАБУ неконституційним

Раніше повідомлялося, що КСУ визнав неконституційним конкурс на посаду судді Верховного суду у контексті реформи 2016 року.

У 2016 році Верховний Суд звернувся до КСУ щодо визнання неконституційними ліквідацію вищих спеціалізованих судів та конкурсного відбору суддів. У своєму поданні пленум просив КС визнати неконституційними положення нової редакції закону "Про судоустрій і статус суддів", згідно з якими вищі спецсуди і чинний Верховний Суд ліквідуються, й створюється новий Верховний Суд із п'ятьма касаційними палатами. Пленум також назвав неконституційним конкурсний відбір суддів у новий ВС.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
  • 19 лютого, 19:42 У справі про визнання протиправним указу Президента України В. Зеленського ВС відмовив у відкриті провадження, тому що Президент України «… не здійснює публічно-владні управлінські функції, у тому числі на виконання делегованих повноважень …» (Постанова ВС від 05.07.2019р. у справі №9901/279/19) Шедевр реалізаторів (Президент, ВРУ та неукраїнські власники судової системи України) «судового геноциду» народу Київської Русі (України) сформовано в рішенні окружного адміністративного суду м. Києва від 06.11.2019р. у справі №640/523/19 «… Отже слід дійти висновку, що позивач звернувся за захистом інтересів інших осіб – держави, громади, фізичної або юридичної особи без відповідних правових підстав або інакше кажучи в інтересах невизначеного кола осіб, що не тільки не відповідає чинному законодавству України, а і прямо йому суперечить.» Заборонено в судах захищати будь-кого (інших) в т.ч. і державу, громаду від незаконних дій органів влади щодо знищення Народу України як єдиного джерела влади. Іншими словами (класично) кожен повинен чекати своєї черги, коли його особисто заберуть і знищать, а вже потім має право на судовий захист. Не знаю, чи є тут З. Фрейд, але те, що знищується духовна сутність людини (відмінність людини від тварини) – співчуття та взаємодопомога, це однозначно. згоден 2 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >