"Кузня на Рибальському", "Автокраз" та два бронетанкові заводи провалили держзамовлення на техніку в 2018 році

Поділитися
"Кузня на Рибальському", "Автокраз" та два бронетанкові заводи провалили держзамовлення на техніку в 2018 році © 112 Україна
Зокрема армія так і не отримала трьох броньованих катерів, як було домовлено.

У рамках державного оборонного замовлення в 2018 році низка підприємств не змогли в повному обсязі поставити армії військову техніку, зазначив голова експертної організації StateWatch Гліб Канєвський із посиланням на дані Міністерства оборони.

Йдеться, зокрема, про виробника катерів - завод "Кузня на Рибальському", який минулого року належав екс-президенту Петру Порошенку; виробника вантажних автомобілів ПАТ "АвтоКрАЗ", який входить до складу фінансово-промислової групи олігарха Костянтина Жеваго, а також про державні підприємства: Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О.О. Морозова, Київський та Житомирський бронетанкові заводи.

Як пише "Економічна правда", через державну таємницю у Міноборони не розкривають, яка саме техніка та на яку суму не була поставлена.

"Але зі звіту про виконання бюджетної програми "Розвиток, закупівля, модернізація та ремонт озброєння, військової техніки, засобів та обладнання" у 2018 році відомо, що із запланованої закупівлі 199 одиниць нової бронетехніки до збройних сил надійшло лише 94 одиниці. Із запланованих 974 одиниць автотехніки різної характеристики, постачальники зуміли передати 676. Три броньовані катери так і не надійшли на службу та інше", - зазначив Канєвський.

Загалом у 2018 році за програмою модернізації озброєння збройних сил з бюджету витратили 14 мільярдів гривень. До кінця цього року аналогічні витрати сягнуть 17 мільярдів.

Нагадаємо, наприкінці лютого було оприлюднено розслідування проекту Bihus.Info присвячене масштабним розкраданням в "Укроборонпромі", до яких причетні посадовці, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема: вже звільнений перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор із бізнес-партнерами Віталієм Жуковим і Андрієм Рогозою, і голова "Укроборонопрому" Павло Букін. При цьому голову держконцерну та трьох з п'яти членів наглядової ради призначає саме президент.

У заключній частині розслідування Лесі Іванової повідомляється, що правоохоронним органам було відомо про махінації із закупівлями підприємств "Укроборонпрому". Протягом декількох років підприємці Жуков і Рогоза платили правоохоронцям хабара за те, щоб розслідування "спускали на гальмах".

"Дзеркало тижня. Україна" неодноразово публікувало матеріали про корупцію і масштабні зловживання в оборонному секторі. Докладніше читайте в статтях Дмитра Менделєєва "Мародери країни відрубаних рук" та "Оборонка: хто першим дістанеться "фінішу"?".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі