КСУ розгляне законопроект про "особливий статус" без Бауліна

Поділитися
КСУ розгляне законопроект про "особливий статус" без Бауліна КСУ почав розгляд децентралізації © Андрій Товстиженко, DT.UA
Відсутність голови КСУ через автокатастрофи не вплине на розгляд проекту закону про децентралізації в Україні.

Конституційний суд України почне розгляд законопроекту про так званий "особливий статус Донбасу" та децентралізацію в Україні в цілому в понеділок, незважаючи на відсутність голови суду Юрій Бауліна.

Як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", слухання справи почнеться в 10.00 і буде проходити у формі письмових слухань, але представники ЗМІ можуть бути присутніми на засіданні суду.

В ніч на понеділок стало відомо, що Юрій Баулін потрапив у серйозну автокатастрофу, в якій загинуло дві людини. Чотири людини, серед яких був Баулін, постраждали. На даний момент Баулін знаходиться в реанімації, підтвердили агентству в суді.

У середині липня Рада направила КСУ проект змін до Конституції про "особливий статус" Донбасу. У той же час, положення про особливості місцевого самоврядування на окупованих територіях Донбасу є частиною можливих змін до Конституції, законопроект в цілому спрямований на децентралізацію по всій території України і називається "Проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації в Україні)".

Як відомо, президент Петро Порошенко наполегливо заперечує "особливий статус" Донбасу в Конституції і стверджує, що в проекті немає жодного натяку на федералізацію.

Читайте також: КСУ визнав конституційним зняття недоторканості з депутатів

Сергій Рахманін у статті для ZN.UA, аналізуючи питання, що означають спрямовані Радою в КС зміни до Конституції, прогнозує, що Київ буде змушений прийняти постійне законодавство про "особливий статус" Донбасу згідно з Мінськими домовленостями і зазначає, що 11-й пункт Мінських угод передбачає "прийняття постійного законодавства про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей відповідно до заходів, зазначених у примітках (прим.1) до кінця 2015 року".

У той же час, представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" вже висловили незадоволення проектом закону навіть при тому, що "особливі права" підконтрольних їм регіонів Донбасу будуть прописані в перехідних положеннях Конституції.

При цьому українська сторона, навпаки, пішла на безпрецедентні поступки зі свого боку під тиском Заходу для виконання Мінських угод. Зокрема, президент Петро Порошенко напередодні голосування вніс поправки в проект зміни Конституції, за яким "особливий порядок самоврядування" на непідконтрольних Україні територіях закріплюється в не перехідних положеннях законопроекту, а в перехідних положеннях самої Конституції.

Саме на цьому законопроекті наполягала і представник США Вікторія Нуланд, яка особисто переконувала депутатів голосувати за нього для демонстрації прихильність Мінськими угодами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі