Кримськотатарські журналісти розповіли про утиски преси в окупованому Криму

Поділитися
Кримськотатарські журналісти розповіли про утиски преси в окупованому Криму Кримськотатарська журналістська спільнота розповіло про переслідування російськими окупантами українських та кримськотатарських журналістів © Богдан Кутєпов/Hromadske.tv
Розгромивши незалежну журналістику, окупанти перетворили Крим на "інформаційне гетто", заявляють співробітники кримськотатарських ЗМІ.

напередодні Дня кримськотатарської журналістики представники кримських ЗМІ звернулися до своїх закордонних колег із закликом активніше доносити до світу правду про події на аннексированному РФ півострові.

Як наголошується в повідомленні, підготовленому спільнотою кримськотатарських журналістів, в умовах анексії Криму незалежна журналістика на півострові була практично повністю розгромлена, в рамках розв'язаної Кремлем боротьби з інакомисленням та введенням тотальної цензури.

"З 25 березня 2016 року не виходить у світ єдине в Криму україномовне видання "Кримська світлиця", фактично знищений етнографічний журнал "Къасевет", - зазначила кримськотатарська журналістка, радник міністра інформаційної політики з питань Криму Еміне Джеппар.

У 2014 році російські окупанти відключили в Криму українські телеканали, в 2015 – прав на мовлення були позбавлені українські радіостанції. Як наголошується в повідомленні, на незалежні редакції вівся тиск, аж до нападів та обшуків.

Редакції, таких видань як "Чорноморська ТРК", "ATR", "QHA", "Центр журналістських розслідувань" BlackSeaNews, "Події Криму", "15 хвилин", "ІРС–Громадянська самооборона" та багатьох інших були змушені перебратися на материк.

За останні два роки правозахисники зафіксували в Криму понад 200 епізодів порушення прав журналістів та обмеження права на свободу слова і преси. Міжнародна організація Freedom House оцінює ситуацію зі свободою слова на півострові як одну з найгірших у світі, поряд з Білоруссю, Узбекистаном і Туркменістаном.

Згідно з висновками кримськотатарських журналістів, Крим перетворився у певне "інформаційне гетто", врятувати яке можна лише залученням до проблематики півострова уваги ЗМІ всього світу. "Чим більше будемо говорити про Крим, тим більше шансів залишається на виживання корінного народу Криму – кримських татар!", - резюмується в їх колективній заяві.

День кримськотатарської журналістики щорічно відзначається на Україні 10 квітня. Саме в цей день, в 1883 році кримськотатарський просвітитель Ісмаїл Гаспринський здав до друку перший номер самого відомого друкованого видання кримських татар – газети "Терджиман", яка отримала широку популярність на батьківщині і за кордоном.

Наступ на свободу слова в РФ і захоплених нею територіях постійно зростає. 24 березня органи цензури РФ оголосили про обмеження на території Росії доступу до українського інтернет-ресурсу "ПІК: політика і культура", на підставі вмісту в ньому "закликів до масових безладів і здійснення екстремістської діяльності".

Крім цього, 30 січня Роскомнагляд обмежив доступ жителів Росії до сайту інформагенції "РБК-Україна". Дані обмеження введені на вимогу Генеральної прокуратури РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі