Кожна сім'я заплатить цього року за субсидії по 5000 грн - Україна - dt.ua

Кожна сім'я заплатить цього року за субсидії по 5000 грн

12 листопада, 2017, 14:14 Роздрукувати

Щедра роздача субсидій підриває саму суть субсидій — цільове спрямування коштів для нужденних, веде до зростання відчуття несправедливості та посилює патерналістські настрої.

© torange.biz

Цьогорічні видатки з державного бюджету на житлові субсидії та пільги становитимуть щонайменше 80 млрд грн. Це більше, ніж видатки на Міністерство оборони країни, яка четвертий рік воює. Таким чином, кожна сім'я заплатить цього року за субсидії по 5000 грн.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Ярослав Добрий. На його думку, призначення і завдання субсидії — допомога тим, хто цього дійсно потребує. А її перевага, на відміну від тарифів, — цільове спрямування. Тому для суспільства в цілому житлові субсидії коштують дешевше, ніж низькі тарифи. І саме тому інструмент цільових субсидій діє в багатьох країнах. Навіть у тих, які в рази заможніші за Україну.

Автор вважає, що потрібно оптимізувати систему субсидій. "Політики прагнуть розширити коло отримувачів субсидій, провести свого роду замісну терапію — низькі тарифи замінити на щедру роздачу субсидій. Останнє підриває саму суть субсидій — цільове спрямування коштів для нужденних, веде до зростання відчуття несправедливості та посилює патерналістські настрої", - пише Добрий.

На його думку, є дві основні причини виникнення проблем: невчасне фінансування субсидій з боку держави та перевищення обсягу субсидій, які потрібно профінансувати, над податковими зобов'язаннями учасників.

На засіданні уряду 8 листопада 2017-го було прийнято рішення запровадити з 1 січня 2018 р. так звану монетизацію субсидій. Виявляється, це все та ж сама жорстка ієрархічна структура розрахунків по замкненому ланцюгу.

Детальніше про проблеми з монетизацією субсидій читайте в статті Ярослава Доброго "Житлові субсидії: по-новому, як по-старому" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >