Кожен п'ятий підліток відчуває себе самотнім у стінах навчального закладу – оглядач - Україна - dt.ua

Кожен п'ятий підліток відчуває себе самотнім у стінах навчального закладу – оглядач

14 грудня, 2019, 18:30 Роздрукувати

Навчальне середовище, яке створюється в школі, надає великий вплив на успішність учнів.

Комфортне навчальне середовище має великий вплив на успішність

Відчуття приналежності до великої спільноти у своєму навчальному закладі є одним з важливих факторів, який впливає на успіхи підлітка у навчанні – проте кожен п'ятий український підліток під час навчального процесу у рідному закладі відчуває себе самотнім, пише оглядач відділу освіти і науки DT.UA Оксана Онищенко.

"Один з показників комфортного навчального середовища — відчуття приналежності до великої спільноти своєї школи. Відчувають підлітки прийняття та симпатію з боку однолітків і дорослих, відчувають себе захищеними і бажаними? 80% школярів відповіли, що відчувають сильну приналежність до своєї школи або коледжу, що у них хороші відносини з однолітками. Але кожен п'ятий зазначив, що відчуває себе самотньо у стінах навчального закладу", – зазначає автор.

А між тим, цей показник є для процесу дуже важливим – він впливає на дуже багато аспектів навчального процесу.

"Як зазначено в Національному звіті PISA, відчуття приналежності до навчального закладу сприяє кращим результатам у навчанні, підвищує рівень самоповаги підлітків, вони рідше вирізняються ризикованою й асоціальною поведінкою, рідше схильні до вживання шкідливих речовин та прогулювання занять, а також рідше залишають навчання. Крім того, за даними досліджень, підлітки, котрі не відчувають приналежності до свого навчального закладу, частіше схильні до депресій", – вказує автор.

Читайте також: В ірландській школі учні замість домашніх завдань роблять добрі справи

Детальніше про результати міжнародного дослідження у сфері освіти PISA, які ввели Україну в шоковий стан і про причини одержання саме таких результатів читайте у матеріалі Оксани Онищенко "Від чого залежить успішність підлітків. Маловідомі результати PISA" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >