Волонтери - Кожен десятий українець у 2015 році займався волонтерською діяльністю - Україна - dt.ua

Кожен десятий українець у 2015 році займався волонтерською діяльністю

9 грудня, 2015, 11:18 Роздрукувати

Найбільшу активність щодо волонтерської діяльності показали жителі Донбасу.

Більша частина опитаних займається волонтерською діяльністю кілька разів в місяць

Протягом 2015 волонтерською діяльністю займалися 13% українців, свідчить опитування фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічної служби Центру Разумкова.

Майже такий показник (10%) був зафіксований в опитуванні 2012 року. Найбільшу активність щодо волонтерської діяльності показали жителі Західного регіону (14%), Центру (13,5%) та Донбасу (19%), найменше - жителі Півдня (8%) та Сходу (8%).

В той же час щодня волонтерською діяльністю займаються 4,9% опитаних. При цьому кілька разів на тиждень – 22,6% респондентів, кілька разів в місяць - 35,4% респондентів, кілька разів у квартал – 16,7% респондентів, кілька разів на рік – 20,3% респондентів. Також помітна залежність рівня волонтерської активності від віку опитаних: молодь витрачає на подібну діяльність більше часу.

Відмова від участі у волонтерській діяльності українці пояснюють відсутністю вільного часу (31%), необхідністю займатися справами власного (28%), і відсутністю бажання (19,5%). Також 8,4% вказали, що не знають про волонтерських ініціативах та про те, як можна допомогти.

Загальнонаціональне опитування населення України було проведено з 14 по 22 листопада у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей. Всього було опитано 2009 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки - 2.3%.

Читайте також: З полону бойовиків звільнений волонтер

Раніше президент України Петро Порошенко, виступаючи перед церемонією нагородження українських військових з нагоди Дня ЗСУ, сказав: "Я хочу подякувати волонтерам, які в перший час, дні і місяці війни, коли було найважче, віддавали останнє. І без цього внеску ми б все одно перемогли, але було б набагато важче ". У соцмережах дана фраза президента була піддана критиці. Пізніше Порошенко вибачився за невдалу фразу про перемогу без волонтерів.

Волонтер і публіцист Юрій Касьянов у статті для DT.UA висловив думку, що в волонтерської діяльності в Україні абсолютно все є нелегальним, оскільки для такої діяльності відсутня юридична база.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >