Корупція інфікувала державні інститути України "вірусом негативного відбору" - Коболєв

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Корупція інфікувала державні інститути України "вірусом негативного відбору" - Коболєв Глава "Нафтогазу" розповів про згубні наслідки корупції © tankist276 / Depositphotos
Велика система державних контролів не змогла перемогти корупцію в держкомпаніях.

Системна корупція не просто принесла Україні багатомільярдні збитки, але також інфікувала усю структуру державних інститутів країни "вірусом негативного відбору", в рамках якої розумні і порядні співробітники покидають систему, поступаючись місцем лояльним.

Про це у своїй статті для DT.UA - пише глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв. За його словами, велика система державних контролів не змогла перемогти корупцію в держкомпаніях.

"давайте дамо чесну оцінку ефективності роботи всієї цієї системи - хто вийшов переможцем у двобої "державні контролі проти корупції в держкомпаніях" станом на сьогодні? Беруся стверджувати, що корупція не просто перемогла з розгромним рахунком (а цей рахунок іде на десятки мільярдів доларів; і навіть якщо в Януковича конфіскують іще 20 млрд дол., то корупція однаково залишиться у великому відриві), а й інфікувала всю систему державних інститутів вірусом негативного відбору: більшість розумних і порядних співробітників залишила систему, а їхнє місце зайняли примітивні й лояльні.. ", - йдеться в статті.

Коболєв вказує, що примітивні кадри не можуть якісно виконувати свою роботу, що змушує їх імітувати її.

"Результат цієї трансформації добре помітний зараз - якщо хтось з великих начальників ставить завдання розібратися в якомусь складному аспекті діяльності, наприклад "Нафтогазу", то шансів у нього отримати об'єктивну картину практично немає. Швидше за все, йому принесуть довгий звіт, сповнений не підтверджених фактами домислів, який не дасть змоги ухвалити якесь рішення", - підкреслює він.

"А це у свою чергу означає, що багато рішень щодо управління держкомпаніями ухвалюється майже "наосліп". Це як вправляти зламану кістку без рентгену - звісно ж, можна, адже іншого виходу немає, але успішність подібних маніпуляцій порівняно із загальноприйнятою світовою практикою явно програє.", - підсумовує глава "Нафтогазу".

Детальніше про проблему корупції в держкомпаніях читайте в статті Андрія Коболєва "Перемогти себе" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі