Коронавірус в Україні: вчені прогнозують спад епідемії вже до кінця травня

Поділитися
Коронавірус в Україні: вчені прогнозують спад епідемії вже до кінця травня © Модель прогнозування кількості хворих COVID-19 в Україні
Команда вчених при КПІ ім. Ігоря Сікорського опублікувала своє дослідження.

Дослідники проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" Світового центру даних "Геоінформатика і сталий розвиток" при КПІ ім. Ігоря Сікорського спрогнозували спад епідемії в Україні вже до кінця цього місяця. До тих пір щоденним приріст хворих в країні буде мати лінійний характер", заявили в пресслужбі КПІ.

Підтверджуючи слова головного санлікаря України Віктора Ляшка, вчені заявляють, що на п'ятнадцятиденному відрізку часу (з 6 травня по 20 травня) в Україні буде продовжуватися "плато епідемії", але вже у третій декаді травня кількість нових заражених має піти на спад.

"За результатами прогнозного моделювання команди проєкту "ФОРСАЙТ COVID-19" такий характер розвитку процесу може тривати до третьої декади травня 2020 року, протягом якого ймовірно настане пік пандемії", - говориться в повідомленні.

Як відзначають дослідники, середня абсолютна похибка у відсотках виконаного прогнозу не перевищує 2.2%.

"Кількість щодня видужали людей в Україні наближається до кількості щодня інфікованих людей (14.05.20 цей баланс одноденно був навіть позитивним). Команда проєкту очікує, що в третій декаді травня цей баланс може стати стійко позитивним, що підтвердить початок спаду пандемії", - вважають вчені КПІ.

Читайте також: Бойовики обстріляли житлові будинки в Красногорівці, є поранений — штаб ООС

Не тільки українські вчені прогнозують швидкий спад епідемії коронавірусу. Вчені Сінгапурського університету технологій та дизайну надали свої дані досліджень, в яких стверджується, що пік захворюваності в Україні припав на період з 9 по 24 квітня, і в наступному місяці цей показник буде знижуватися. До 6 червня нові випадки зараження коронавірусом фіксуватися не будуть. При цьому вчені підкреслюють: їх прогноз призначений в першу чергу для дослідницьких цілей, оскільки ситуація з коронавірусом в різних країнах неоднорідна і швидко змінюється.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі