Коронавірус: МОЗ не забороняє отримувати посилки з AliExpress і їсти банани

Поділитися
Коронавірус: МОЗ не забороняє отримувати посилки з AliExpress і їсти банани На сьогодні немає підтверджених даних, що коронавірус розповсюджується через предмети або продукти © YouTube/SkriptaTV
Імпорт з Китаю на тлі побоювань поширення коронавіруса не припиняли.

Побоювання щодо смертоносного коронавірусу, що вирує в Китаї, не вплинули на правила, що стосуються імпорту з азіатської країни.

За словами представника митної служби, в даний час "немає проблем" з імпортом китайських товарів, передає Alаrabiya.

"Враховуючи митні перевірки, що проводяться як країнами-експортерами, так і країнами-імпортерами, поки немає наукових даних, які свідчать про те, що продукти, що імпортуються з Китаю, можуть містити новий коронавірус. Вважається, що китайські продукти безпечні для використання", - сказав представник посольства Китаю в Саудівській Аравії Фен Кай.

У західних соціальних мережах деякі користувачі закликають бойкотувати китайські товари, оскільки споживачі побоюються, що вірус може передаватися через контакти з продуктами, імпортованими з азіатського гіганта.

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) та Міністерство охорони здоров'я України не давали рекомендацій відмовитися від вживання бананів і отримання посилок з китайських торгових майданчиків, таких як AliExpress, для запобігання розповсюдження і зараження китайським коронавірусом, повідомив генеральний директор Директорату громадського здоров'я МОЗ Андрій Скіпальський.

"Головна рекомендація - гігієна рук, уникати контактів з людьми з симптомами ГРВІ та слідувати правилу "захворів - сиди вдома". Немає рекомендацій не вживати банани, відмовитися від отримання посилок з AliExpress", - сказав він на брифінгу в Києві у вівторок, коментуючи відповідну інформацію, поширювану в соцмережах.

Скіпальський також підкреслив, що ВООЗ не давала рекомендацій відмовитися від подорожей.

Зі свого боку в. о. генерального директора Центру громадського здоров'я (ЦОЗ) України Ігор Кузін зазначив, що китайський коронавірус не стійкий і не зберігається у зовнішньому середовищі більше 2-3 днів, тому вірус не передається при пересиланні товарів з Китаю.

Він зазначив, що, згідно рекомендаціям ВООЗ, товарообіг з Китаєм не припинено. При цьому представник ЦОЗ підкреслив, що в міжнародному аеропорту "Бориспіль" (Київська обл.) були посилені заходи санітарно-епідеміологічного контролю. В. о. гендиректора відомства також зазначив, що заходи додаткового епідеміологічного контролю та температурного скринінга застосовуються тільки щодо прямих рейсів з Китаю.

Як повідомлялося, в Україні були зафіксовані випадки підозри на китайський коронавірус, але вони не підтвердилися, у хворих були виявлені віруси грипу А або С.

Україна з 3 лютого припиняє авіасполучення з Китаєм. Остання група українських туристів прилетить з китайського Хайнаня в Україну 29 січня і 1 лютого.

На сьогодні налічується більше 4 тисяч інфікованих і більше 106 осіб загинули від нового коронавіруса в Китаї.

Влада КНР ввела жорсткий карантин в Ухані та інших містах, де зафіксовано спалах захворювання. Вильоти туристичних груп з Китаю припинені.

Детальніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі