Копію рішення Трибуналу ООН долучили до справи полоненого моряка Гриценка – Полозов

Поділитися
Копію рішення Трибуналу ООН долучили до справи полоненого моряка Гриценка – Полозов Дениса Гриценка знову допитав слідчий ФСБ © Микола Полозов Facebook
Українські моряки продовжують вимагати ставитися до них як до військовополонених.

Копію рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зобов'язав РФ звільнити всіх полонених українських моряків, долучили до справи моряка Дениса Гриценка, повідомив адвокат Микола Полозов. Він уточнив, що це було зроблено під час чергового допиту військовослужбовця слідчим ФСБ Росії.

"Після отримання в установленому порядку копії наказу трибуналу, його перекладу і запевнення, нам вдалося офіційно долучити це рішення міжнародного суду до матеріалів кримінальної справи і тим самим сповістити слідство про існування цього документа і тих зобов'язань Російської Федерації, які у зв'язку з його прийняттям виникають. Очевидно, наслідок і так знала з публікацій МЗС РФ про прийняття трибуналом наказу, але порядок є порядок", - написав Полозов на своїй сторінці в Facebook у вівторок, 18 червня.

Адвокат зазначив, що Гриценко, якого незаконно тримають у московському СІЗО, продовжує наполягати, щоб до нього ставилися як до вйськовополоненого і дотримувалися положень Женевської конвенції.

"У рамках додаткового допиту Денис не повідомив нічого нового, крім відомостей, передбачених статтею 17 III Женевської конвенції", - повідомив Полозов.

Нагадаємо, 25 травня Міжнародний трибунал ООН з морського права ухвалив рішення, яким зобов'язав РФ звільнити два катери, рейдовий буксир ВМС України і 24 українських моряків. Рішення підтримали 19 суддів, російський суддя голосував "проти".

Росія протягом місяця повинна закрити незаконно відкриті кримінальні справи та відпустити українських моряків, забезпечивши умови для повернення військовополонених і кораблів в Україну. Виконання рішення є обов'язковим, однак РФ відмовляється виконувати його.

25 листопада 2018 року російські спецпризначенці атакували та захопили два катери та рейдовий буксир ВМС України, які прямували з Одеси до Маріуполя, перехід здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Поранення дістали кілька моряків, у полон потрапили 24 українських військовослужбовця.

Докладніше про позов України проти Росії у справі військовополонених моряків читайте у статті Володимира Кравченка "Гамбурзький розрахунок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі