Суди в Україні - Конституційний суд заборонив Кабміну урізати зарплати суддям - Україна - dt.ua

Конституційний суд заборонив Кабміну урізати зарплати суддям

12 липня, 2016, 13:42 Роздрукувати

Закон про держбюджет на 2016 рік давав уряду право встановлювати витрати на суди залежно від наявних коштів. КСУ скасував цю норму.

КСУ відстояв забезпечення потреб суддів, зокрема медичне обслуговування і санаторно-курортне лікування суддів та членів їх сімей © Андрій Товстиженко, DT.UA

Конституційний суд України визнав тиким, що не відповідають Конституції, положення пункту 11 прикінцевих положень закону "Про державний бюджет України на 2016 рік".

Як повідомляє прес-служба КСУ, норми закону про держбюджет визнані неконституційними "у тій частині, яка передбачає,  що норми і положення закону України "Про судоустрій і статус суддів" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України, виходячи з  наявних фінансових ресурсів державного і місцевих бюджетів та бюджету Фонду соціального страхування України".

КСУ зазначає, що Кабмін отримував право вирішувати своїми актами питання фінансування органів судової влади. Зокрема, це стосувалося "розміру суддівської винагороди; відпустки судді; забезпечення житлових умов судді; забезпечення потреб судді, пов'язаних з його діяльністю; забезпечення державного захисту суддів та членів їх сімей; питань соціального страхування судді; медичного обслуговування і санаторно-курортного лікування суддів та членів їх сімей; порядку і розмірів виплати пенсії або щомісячного довічного грошового утримання судді у відставці; забезпечення функціонування судової влади; основ фінансування судів; порядку фінансування судів; матеріального, побутового забезпечення та соціального захисту працівників судової системи".

Згідно з рішенням КСУ, зазначене положення держбюджету-2016 "визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним судом України цього рішення".

КСУ ухвалив це рішення за поданням Верховного суду України.

Читайте також: Екс-суддя КСУ: Конституція знаходиться у "підлітковому" стані і потребує кардинальних змін

Верховна Рада україни 2 червня внесла зміни до Конституції (в частині правосуддя). Також Рада прийняла новий закон "Про судоустрій і статус суддів", який передбачає проведення конкурсів для суддів, підвищення вимог до суддів і професійних стандартів суддівського корпусу, обмеження імунітету суддів. Цей закон прив'язаний до змін в Конституцію і вступить в силу тільки разом з ними.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 2
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >