Конкурс на управління "Межигір'ям" був непрозорим — активісти

Поділитися
Конкурс на управління "Межигір'ям" був непрозорим — активісти © ТСН
Сьогодні АРМА має оголосити своє рішення.

Конкурс на управління резиденцією "Межигір'я" відбувся непрозоро, заявляють журналісти програми Слідство.Інфо спільно з авторами проекту YanukovychLeaks. Як зазначили журналісти у своїй заяві, претендентів на керівництво резиденцією було тільки двоє: громадська організація, яка останні п'ять років управляє "Межигір'ям", а також комерційна компанія, про яку АРМА наразі нічого не розповіла. Представники громадськості також не мали можливості оцінити пропозиції учасників, оскільки конкурс був закритий.

"Ми не знаємо, чи залишиться резиденція, яку називають музеєм корупції, відкритою для кожного. Також є питання, яку відповідальність за зберігання цінностей "Межигір'я", частина майна якого під арештом, нестиме керуючий", - ідеться в заяві журналістів.

Нинішній комендант резиденції Денис Тарахкотелик також зазначив, що йому як учаснику конкурсу нічого не відомо про умови та критерії відбору, адже представники АРМА з ним не зв'язувалися.

"Конкурс проходив незрозумілим ні для кого. Узагалі не було ніякої інформації. Ми зустрічалися з представниками АРМА раніше, говорили про співпрацю, щоб ввести "Межигір'я" в юридичне коло, спільно дійти до тих чи інших задач. Але про результати конкурсу так ніхто нічого й не сказав. Ми думали, буде комісія, яка спілкуватиметься з конкурсантами, щоб визначити кращого претендента, але нічого подібного не було", - повідомив Тарахкотелик.

Проект-менеджер та юридичний радник Transparency International Україна Катерина Риженко розповіла, що представники організації спілкувалися з АРМА щодо майбутнього резиденції та були присутні на тендерному комітеті в конкурсі, однак їм не надали ніяких документів, права голосу, а відтак заборонили розголошувати будь-яку інформацію. Вона зазначила, громадськість мала бути присутня на різних етапах конкурсу.

"Такий актив як Межигір'я має підвищений рівень суспільної зацікавленості, тому на всіх етапах передачі резиденції повинна бути присутня громадськість, про кожен крок мають повідомляти", - підкреслила Риженко.

Агентство з виявлення, розшуку та управління активами повинна оголосити переможця в конкурсі на управління резиденцією "Межигір'я" сьогодні, 25 січня. Площа резиденції перевищує 140 гектарів, на ній розташовані поле для гольфу, зоопарк, теплиці й навіть сучасна лабораторія. Більша частина території доступна для відвідувачів. Щороку на території резиденції відбувається конференція журналістів-розслідувачів "Межигір'яФест".

Водночас правовий статус резиденції президента-втікача досі не визначили. У липні цього року Печерський районний суд Києва передав в управління АРМА державну резиденцію "Межигір'я". Раніше Київський апеляційний господарський суд визнав недійсними договори, за якими резиденція "Межигір'я" вибула з власності держави.

У жовтні 2016 року Генеральна прокуратура повідомила екс-президенту Віктору Януковичу і його синові Олександру Януковичу про підозру у заволодінні резиденцією "Межигір'я" та її легалізації.

У листопаді 2017 року міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив про те, що Вищий господарський суд України прийняв рішення, згідно "Межигір'я" передано у державну власність.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі