Конфлікт у Донбасі не заморожений - Хуг

Поділитися
Конфлікт у Донбасі не заморожений - Хуг Сьогодні Хуг останній день займає посаду заступника голови СММ ОБСЄ © osce.org
За словами Хуга, ситуацію на Сході України можна вирішити, прийнявши відповідне рішення.

Збройний конфлікт в Донбасі не заморожений і не завмерлий, його можна вирішити, прийнявши відповідне рішення. Про цепід час брифінгу в середу, 31 жовтня, заявив заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, який із завтрашнього дня покине свою посаду.

"Я йду з відчуттям тривоги і смутку. В той же час я йду з відчуттям надії. Я досі бачу світло в кінці тунелю. Цей конфлікт не закоренілий, не завмерлий і не заморожений. Його можна завершити, прийнявши відповідне рішення", - заявив Хуг.

Під час свого виступу він зазначив, що це був його останній брифінг в якості заступника СММ ОБСЄ, так як закінчився 10-річний термін його служби в ОБСЄ. При цьому в Україні на цій посаді він пропрацював чотири роки.

"Повірте, мене аніскільки не тішить те, що я скажу: мало що змінилося за цей час", - заявив Хуг.

Він нагадав, що чотири роки тому сторони конфлікту домовилися про припинення вогню. Однак, за словами Хуга, події минулого тижня свідчать про недотримання домовленості, адже озброєння від лінії зіткнення не відведено, сили і кошти не розлучені і не проведено розмінування.

"Я залишаю цю посаду зі змішаними почуттями. Незважаючи на все те, що ми зробили, незважаючи на розміщення понад 700 громадських спостерігачів, сотень броньованих транспортних засобів для їх захисту, а також технологій, щоб допомогти їхній роботі, незважаючи на цілодобову самовідданість...насильство не припиняється. Люди досі гинуть. Воля, необхідна для припинення цього конфлікту, явно не простежується", - зазначив Хуг.

Відповідаючи на питання про те, чи вірить Хуг в те, що РФ не приймає безпосередню участь у конфлікті в Донбасі, він зазначив, що СММ ОБСЄ бачили організовані колони техніки, які перетинали неконтрольовані ділянки українсько-російського кордону.

"Ми також спілкувалися з людьми, які стверджували, що вони є частиною російських регулярних військ, які воюють на ротаційній основі. Ми також бачили сліди від важкого озброєння, які вели до кордону з Російською Федерацією. Всі ці факти висвітлені в наших щоденних звітах", - заявив Хуг.

Раніше, Хуг заявл, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ не зафіксувала прямих доказів участі Росії в бойових діях в Донецькій і Луганській областях. При цьому спостерігачі неодноразово документували переміщення в ОРДЛО російської військової техніки, бачили озброєних людей в російській військовій формі і зі знаками розпізнання Збройних сил РФ. Проте пізніше Олександр Хуг заявив, що слова про відсутність військового втручання РФ у Донбасі не відображають його точку зору.

Як повідомлялося, Александр Хуг 31 жовтня залишає посаду заступника голови СММ ОБСЄ у зв'язку із завершенням допустимого терміну роботи в структурах організації. У Спеціальній моніторинговій місії його замінить Марк Етерінгтон.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні розпочала свою роботу 21 березня 2014 року на підставі запиту від уряду України в ОБСЄ та консенсусного вирішення всіх 57 країн-учасниць організації. СММ - це неозброєна цивільна місія, яка працює у всіх регіонах України. До її основних завдань входить спостереження та звіт про ситуацію в Україні, а також сприяння діалогу між усіма сторонами конфлікту.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі