Компанія Пінчука з початку року експортувала до РФ труби та колеса на 1 млрд грн — "Схеми"

Поділитися
Компанія Пінчука з початку року експортувала до РФ труби та колеса на 1 млрд грн — "Схеми" За словами аналітика, зараз у бізнесів Пінчука справи йдуть краще, ніж кілька років тому © yes-ukraine.org
Нещодавно РФ, Казахстан та Білорусь призупинии дію мит на товари, основним українським постачальником яких є компанія Віктора Пінчука.

Компанія Interpipe, яка належить українському олігарху Віктору Пінчуку, за п'ять місяців поточного року експортувала до Російської Федерації труби та колеса на загальну суму близько 1 мільярда 360 тисяч гривень, йдеться у розслідуванні програми "Схеми: корупція в деталях". За словами аналітика Concorde Capital Олександра Паращія, зараз в основних бізнесів Пінчука справи йдуть краще ніж кілька років тому.

"Якщо говорити про основні бізнеси Пінчука, то зараз вони себе почувають набагато краще, ніж кілька років тому, в розпал української кризи, яка була спричинена геополітичними факторами. У нього більш-менш відновлюється виробництво основної продукції – труб і коліс. У тому числі, налагоджуються поставки труб і коліс в Росію", - зазначив Паращій.

Він додав, що, очевидно, РФ наприкінці нульових була для Пінчука дуже важливим ринком збуту. Тоді компанія Interpipe постачала значну частину продукції підприємствам Росії.

"На ринку коліс він в принципі свою частку зберіг. Росія купує десь приблизно до 50 відсотків його колісної продукції", - пояснив аналітик.

У листопаді минулого року Пінчук потрапив у список осіб, щодо яких у Росії передбачили заморожування грошових вкладів, цінних паперів, майна. Українцям, які потрапили під аналогічні російські санкції, також заборонили виводити капітал за межі РФ. Однак у розслідування зазначено, що, очевидно, до бізнесу ці санкції не мають ніякого відношення.

"Наскільки ми бачимо, той же продаж залізничних коліс – він продовжується. І досить непогано себе почувають колеса Пінчука на ринках СНД і Росії, тому що там є певний дефіцит. Трубна продукція також постачається, наскільки ми можемо бачити. Тому можна сказати, що ті санкції, які були введені, вони не сильно зачепили саме бізнес Пінчука", – розповів Паращій.

Як повідомлялося, Євразійська економічна комісія тимчасово призупинила дію антидемпінгових мит на сталеві суцільнокатані колеса в розмірі 34,22%. У доповіді ЄЕК сказано, що шкоди державам-членам ЄАЕС від антидемпінгових заходів проти українських коліс більше, ніж імовірна загроза від їх імпорту. Рішення комісії набуде чинності через 30 днів після опублікування і буде діяти до 1 червня 2020 року.

За оцінками комісії, в 2019 році трьом країнам знадобиться 1,7 млн шт. суцільнокатаних коліс, у тому числі 1,5 млн шт. потрібні РФ РФ, 70 тис. шт. - Білорусі та 136 тис. шт. - Казахстану.

Основним постачальником коліс у країни ЄЕК є компанія "Інтерпайп" Віктора Пінчука. За даними ЄЕК, на нього припадає понад 90% імпорту залізничних коліс у країни ЄАЕС.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі