Командири батальйону "Донбас" незадоволені звітом ООН щодо Іловайська

Поділитися
Командири батальйону "Донбас" незадоволені звітом ООН щодо Іловайська За словами Семенченка, батальйон "Донбас" складався в основному з жителів окупованого Криму, а також Донецької та Луганської областей. © korrespondent.net
Семен Семенченко обурений, що в документі використовуються терміни "збройні групи", а не "загарбники" і "російські військові".

Добровольці батальйону "Донбас" заявили про те, що члени Управління комісара ООН з прав людини були упередженими і необ'єктивними, коли готували звіт про порушення людських прав під час боїв за Іловайськ у серпні 2014 року. Також добровольці заявили про неточну хронологію подій у звіті. Зокрема, про недоліки в документі ООН заявили засновник батальйону "Донбас" і його командир, а також народний депутат Семен Семенченко і другий командир "Донбасу" Анатолій Виногродський.

"Події, зазначені у звіті, стосуються 24-28 серпня. На думку укладачів звіту, в ці дні мали місце катування, утримання в нелюдських умовах, розстріли, наводяться якісь бійці "Донбасу", які здійснювали це все, наприклад якийсь боєць з позивним "Кат", - заявив Семенченко.

Крім того, за словами Виногродского, у звіті зазначена неточна хронологія подій та учасники боїв.

"Перші бої за Іловайськ почалися 4 серпня. Там брали участь батальйон "Кривбас" та Збройні сили України. Однак у звіті вказується, що це все сталося тільки 10 серпня і батальйон "Кривбас" там не згадується. Перший невдалий штурм Іловайська – батальйони "Донбас" і "Шахтарськ", але чомусь забуті ВСУ і полк "Азов". Школа №14 була зайнята не 18-19 серпня, а в ніч з 16 на 17 серпня", - зазначив він.

Виногродський додав, що під час боїв за Іловайськ з боку українських добровольців не було фактів катувань і нелюдського відношення до місцевих жителів. Однак у звіті ООН зазначено протилежне. За його словами, укладачі документа до бійців батальйону "Донбас" за інформацією не зверталися.

Крім того, Семенченко обурився тим, що в звіті вживаються терміни "збройні групи", а не "загарбники" і "російські військові". Він також додав, що батальйон "Донбас" складався в основному з жителів окупованого Криму, а також Донецької та Луганської областей, "тому ні про яку ненависть, яку нам приписують, мова не йде - я ні разу не зустрічав ситуації, коли б наш боєць вів себе вороже по відношенню до місцевих".

Нагадаємо, моніторингова місія ООН рекомендувала Верховній Раді відновити роботу тимчасової слідчої комісії для ефективного розслідування Иловаської трагедії. Згідно зі звітом ООН, в ході боїв за Іловайськ загинули 366 військових, були поранені 429, ще близько 300 були взяті в полон. Також загинули не менше 36 цивільних осіб і зруйновані 600 будинків.

Детальніше про Иловайской трагедії читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Іловайськ. Фатальні рішення" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі