Командир буксира "Яни Капу" розповів подробиці про долю суднової собаки Джессі

Поділитися
Командир буксира "Яни Капу" розповів подробиці про долю суднової собаки Джессі Звільнення собаки стало символом свободи всього екіпажу
Собака Джессі була в полоні вісім місяців

За великим рахунком, судова собака Джессі з рейдового буксира "Яни Капу" була першим звільненим військовополоненим - так зазначив на прес-конференції командир буксира. Моряки називають Джессі 25-м членом екіпажу, вона була в суднових списках. Турбувалися про неї не менше, ніж про себе.

Звільнений із полону командир рейдового буксира "Яни Капу" Олег Мельничук розповів про собаку Джессі, яку моряки називають 25-м членом екіпажу, і яку росіяни захопили разом із українськими моряками.

Про це він розповів під час першої пресконференції звільнених українських військовополонених моряків.

"Цікаво було, що коли співробітники, силовики Російської Федерації зібрались, наскільки я знаю, у мене, в каюті командира рейдового буксира "Яни Капу", собака була там, ховалась. Вони не знали, і поки вони сиділи, вона вкусила одного за штани. Вона мабуть зрозуміла хто є хто і почала діяти відповідно", - розповів

За його словами, коли моряків захопили в полон, то російські силовики всерйоз цікавились у них, куди подівся 25-й член екіпажу.

"Потім мені сказали, що обміняли вже одного військовополоненого, я не зрозумів спочатку хто, мені показують, що віддали собаку. Я вже зрозумів, що все, наступною буде наша черга, що якщо собаку віддали, першого військовополоненого, 25-го члена екіпажу, зрозумів, що Україна за нас всіх бореться і що ми повернемося", - додав він.

Раніше адвокат Анастасія Саморукова розповіла, що після арешту українських моряків собаку забрали співробітники прикордонної служби ФСБ Росії в Керчі. переговори про повернення собаки велися чотири місяці. Тільки через цей час вдалося переконати слідчого віддати собаку, яка в цілому знаходилася на території прикордонної служби вісім місяців.

Собаку Джессі, яка перебувала на буксирі "Яни Капу" під час захоплення українських кораблів ФСБ РФ в листопаді 2018 року, в кінці липня віддали родині українського моряка Сергія Чуліби в Херсонську область.

У Львові на кінологічному фестивалі нагородили 12 собак, які разом зі своїми господарями були на фронті і захищали Україну від російської агресії.

"Наша мета - показати, що і в мирному житті, і на війні собаки завжди поруч зі своїми господарями", - каже організатор фестивалю Наталія Лелик, повідомляє АрмияInform.

Може, собаки виявилися не дуже підготовлені до такого роду фестивалю, але вони володіють якостями, які виявилися корисними на передовій.

Кумедний французький бульдог, який, як і годиться, має не кличку, а позивний - Чупакабра, врятував 27 життів. Він знайшов поранених українських бійців під завалами будинків у Мар'їнці Донецької області, сам має осколкові поранення, і його бійці поважають як друга-фронтовика.

Пес по імені Айдар під час служби на блокпосту поблизу Станиці Луганської допоміг знешкодити розвідувально-диверсійну групу ворога і знайшов два автомати Калашникова, які були приховані в автомобілі порушників. І така історія - у кожноъ з 12 собак-фронтовиків.

Всіх чотирилапих героїв нагородили пам'ятними знаками "За службу Україні". Тепер вони живуть мирним життям, але в біографії кожної собаки стільки усього , що вистачило б навіть на насичене людське життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі