Колишню дружину й сина звільненого з полону "ДНР" Василя Савіна шість годин протримали в "МДБ" Донецька

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Колишню дружину й сина звільненого з полону "ДНР" Василя Савіна шість годин протримали в "МДБ" Донецька
Вимога бойовиків, за словами Савіна, одна - "щоб заткнувся".

У минулому році, 29 грудня, в результаті обміну з полону "ДНР/ЛНР" повернулися 76 громадян України. Серед них Василь Савін, якого помітили в медіа після його промови під час обміну, а потім і виступу на з'їзді партії "Слуга народу". Нині Савін разом із 12 колишніми полоненими проживає в Києві в гуртожитку Міністерства соціальної політики.

"Учора мою колишню дружину й сина затримали й протримали шість годин у "МДБ", - повідомив ZN.UA Василь Савін. - Забрали телефони. Вимагали, щоб я заткнувся. Останнє інтерв'ю ресурсу "Громадське" процитували практично повністю. Все наше з колишньою дружиною й сином листування в Телеграмі показали. Сьогодні, сказали, буде обшук. А потім і до мами доберуться.

Син видаляв усі мої повідомлення після того, як їх читав. Однак пред'явили всі - видалені також. Це про безпеку використовуваного каналу зв'язку. Я тепер, у зв'язку з карантином і економічною ситуацією, живу в гуртожитку та ще не маю постійної роботи, тому не можу вивезти маму й близьких у вільну Україну. Я не знаю, як правильно поводитися в цій ситуації та захистити своїх близьких, тому вирішив зробити її максимально публічною. Можливо, тоді вони не насміляться чіпати моєї матері, сина й колишньої дружини".

Докладно ситуацію, що склалася з колишніми полоненими, було описано в матеріалі Інни Ведернікової "У полоні піару. Вся правда про обмін".

Після публікації статті і суспільного резонансу після неї все-таки було створено державну комісію і згідно з постановою КМУ №1122 від 11.12.2019 року прийнято рішення виділити колишнім полоненим по 100 тис. грн матеріальної допомоги. Однак досі не всі колишні полонені одержали ці гроші на відкритий особистий рахунок. Зокрема й Савін. Дехто з колишніх полонених досі не одержав паспортів.

Частина людей виїхали з Києва, частина продовжують проживати в Києві в гуртожитку Мінсоцу. Ті, хто одержав матеріальну допомогу, вже оплачують своє проживання. Однак у зв'язку з карантином багато колишніх полонених втратили навіть тимчасову роботу.

Міністерство у справах ветеранів і окупованих територій нині проходить процедуру розділення. Управління у справах Криму на чолі з Сергієм Мокренюком, по суті, на громадських засадах продовжує займатися полоненими. Номінально. Допомагають полоненим продуктами громадські організації, зокрема товариство Червоного Хреста.

Держава, здійснивши разову акцію і виділивши 100 тисяч, кинула людей напризволяще. Немає закону про статус колишніх полонених. Системних заходів для їх підтримки й реабілітації не приймають. У зв'язку з оголошеною пандемією економічна ситуація у цієї частини українців, зокрема й тих, хто повернувся з полону за всі роки війни, погіршилася.

Також за інформацією ZN.UA, рідні й близькі тих українців, які ще залишаються в полоні, прийшли сьогодні під офіс президента на акцію "Карантин у неволі", щоб привернути увагу до безпеки полонених в умовах епідемії. Вони передали звернення із проханням вжити термінових заходів із непоширення вірусної інфекції в місцях позбавлення волі наших громадян.

29 грудня 2019 року на КПВВ "Майорське" відбувся обмін утримуваними особами між Україною і підконтрольними Росії терористичними угрупованнями "Л-ДНР". З ОРДЛО повернулися 76 осіб: четверо з "обмінного списку" вирішили залишитися з сім'ями на окупованій території.

Українська сторона видала бойовикам 127 осіб, ще 14 відмовилися повертатися на тимчасово окуповані території. У тому числі п'ятьох колишніх "беркутівців", яких звинувачують у розстрілі 48 беззбройних людей на вулиці Інститутській у Києві в лютому 2014 року.

Про те, що чекає колишніх політв'язнів після повернення в Україну читайте в статті Інни Ведернікової для ZN.UA "У полоні піару. Вся правда про обмін".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі