Клімкін пообіцяв етнічним росіянам уроки рідної мови в місцях їх компактного проживання

Поділитися
Клімкін пообіцяв етнічним росіянам уроки рідної мови в місцях їх компактного проживання Якщо в Україні виявлять місця компактного проживання етнічних росіян, їм забезпечать уроки в школах
Венеціанська комісія знайшла дискримінацію щодо російської мови в українському законі про освіту. Клімкін пропонує шукати місця компактного проживання росіян.

Міністр закордонних справ Павло Клімкін прокоментував висновки Венеціанської комісії щодо мовної статті закону України "Про освіту".

"Ми не піддаємо сумніву необхідність забезпечити мовно-освітні права російської меншини, але тільки якщо це стосується її національної ідентифікації і виключно в місцях її компактного проживання", - написав він у своїй статті на "Українській правді".

Клімкін вважає, що це може бути зроблено без зміни закону шляхом запровадження такої кількості уроків російської мови та літератури, яка б задовольняла потреби громад і узгоджувалася з необхідністю повноцінного оволодіння державною українською мовою.

Міністр зазначив, що "міжнародній спільноті давно час розібратися в складній мовній ситуації, яка виникла в Україні за століття російського панування".

Клімкін нагадав, що після виходу України з СРСР російська з домінантної імперської мови формально перетворилася на мову російської національної меншини. "Але це зовсім не вся правда. Річ у тім, що російська мова вийшла далеко за межі етнічної самоідентифікації і великою мірою витіснила українську в багатьох сферах нашого суспільства взагалі", - відзначив він.

Міністр зазначив, що дані опитування, яке КМІС провів по всій Україні, за винятком окупованих територій, переконливо показують, наскільки складною, парадоксальною й деформованою є мовна ситуація в Україні. "Цитую: "У 2017 році етнічними українцями себе назвали 88% опитаних, росіянами – менше 6%. Українську мову назвали рідною 68%, російську – 13%. Водночас спілкуються з родиною завжди чи переважно українською лише 50% опитаних, тоді як 25% – завжди чи переважно російською, 24% – рівною мірою і українською, і російською", - сказав він.

"Тобто тих, хто вважає російську рідною, удвічі більше, ніж етнічних росіян, а тих, хто завжди спілкується російською, вдвічі більше, ніж тих, хто вважає її рідною мовою! Картинка явно шизофренічна, чи не так?" – запитав Клімкін.

Як повідомлялося, Венеціанська комісія закликала змінити закон про освіту в частині російської мови. Як зазначається в рекомендаціях, "параграф 4 статті 7 передбачає правову основу для викладання інших предметів на офіційних мовах ЄС".

"Проте цей пункт не передбачає рішення для мов, які не є офіційними мовами ЄС, зокрема для російської, як найбільш широко використовуваної в Україні мови після державної. Менш сприятливе ставлення до цих мов важко виправдати, і тому постає питання про його дискримінаційність. З огляду на ці міркування, коректним рішенням було би внесення поправок до статті 7, які замінили би це положення на більш збалансоване та чіткіше сформульоване", - йдеться в документі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі