Заборона поліетиленових пакетів - Київрада вирішила обмежити використання поліетиленових пакетів у магазинах столиці - Україна - dt.ua

Київрада вирішила обмежити використання поліетиленових пакетів у магазинах столиці

17 травня, 2018, 17:40 Роздрукувати

Законодавство не дає права органам місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів. Тому Київрада рекомендує.

Депутати Київради дуже настирливо просувають тему поліетиленових пакетів, хоча це не входить їхньої компетенції © Киеврада

Київська міська ради ухвалила рішення "Про використання поліетиленових пакетів в магазинах та точках продажу товарів". Обмеження використання поліетиленових пакетів у магазинах підтримали 75 депутатів.

Відповідно до рішення, Київрада рекомендує суб'єктам господарювання сфери торгівлі і послуг пропонувати покупцям альтернативу одноразовим поліетиленовим пакетам. Це можуть бути біологічні полімерні чи паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

"Наша головна ідея – зробити купівлю і використання поліетилену не модним. Коли ви купуєте їжу або інші речі у поліетиленових пакетах, середній термін їх розпаду – більше ніж 100 років. Ми хочемо зробити так, як у багатьох країнах світу, де використання поліетилену або обкладається великими податками, або взагалі заборонено", - зазначив автор відповідного проекту рішення, депутат Київради Костянтин Яловий.

За його словами, нормативно-правові акти України не передбачають право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону обігу товарів. Тому рішення Київради носить рекомендаційний характер.

Читайте також: Київрада попередньо схвалила припинення договору з забудовником на Поштовій площі

У грудні 2017 року Київська міська рада звернулася до Верховної Ради стосовно необхідності прийняття закону про заборону використання та продажу поліетиленових пакетів.

У жовтні 2017 року Київрада внесла зміни до рішення "Про врегулювання питань утримання та поводження з собаками і котами в м. Києві". Згідно з рішенням, забороняється утримання і вигул домашніх собак і кішок на території дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >