Київ повинен мінімізувати ізоляцію Донбасу – комісар Ради Європи

Поділитися
Київ повинен мінімізувати ізоляцію Донбасу – комісар Ради Європи Налагодження та підтримання контактів з жителями Донбасу відповідає інтересам майбутнього покоління українців © Ольга Кононенко, ZN.UA
Мужнієкс відзначив поліпшення ситуації на КПП, "особливо з української сторони".

Комісар Ради Європи з прав людини Нільс Мужнієкс вважає, що українська влада повинна мінімізувати ізоляцію Донбасу.

"Я знаю, що це складно, що не все - в руках України, але необхідно підтримувати контакти з людьми того регіону, намагатися втримати їхні серця і думки, бо це відповідатиме інтересам майбутнього покоління українців", - сказав Мужнієкс.

За словами комісара РЄ, з липня 2015 року, коли він в останній раз відвідував Донецьк, життя в місті стало спокійнішим і більш "нормальним", але відчуття ізоляції набагато зміцніло. Комісар пояснює це тим, що більшість гуманітарних і міжнародних організацій втратили можливість працювати на територіях так званих "ДНР" і "ЛНР". І якщо минулого літа в Донбасі паралельно циркулювали українські гривні і російські рублі, то сьогодні 90% грошового обігу там займає рубль.

Під час візиту в непідконтрольні Києву райони Донбасу Мужнієкс відзначив поліпшення ситуації, "особливо з української сторони", на пропускних пунктах, де створені більш комфортні умови для людей, які перетинають лінію розмежування. Однак, як каже комісар, черги на блокпостах з обох сторін до сих пір "дуже-дуже довгі".

Повідомлення про те, що виплати пенсій людям з так званих "ДНР" і "ЛНР" на контрольованих українським урядом територіях були припинені, "дуже стурбували" комісара.

"Наскільки я зрозумів, це було зроблено для того, щоб викрити випадки шахрайства з отриманням пенсій тимчасово переміщеними особами, які насправді такими не є, але багато невинних пенсіонерів через це страждають", - сказав Мужнієкс.

Він пояснив, що, з точки зору міжнародного гуманітарного права, пенсія - це власність, на яку люди мають право незалежно від того, де вони проживають.

Нагадаємо, майже третина українців (29,9%) вважають, що слід продовжувати АТО до відновлення контролю України над окупованими територіями Донбасу, 22,6% підтримують надання цим територіям особливого статусу у складі України, а 21,5% підтримали б відокремлення цих територій від України, свідчать дані опитування Центру Разумкова.

Детальніше про вплив конфлікту в Донбасі на світогляд українців читайте в статті Елли Лібанової "Україна єдина" - це мета, а не гасло" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі