Китаю потрібен мир і стабільність в Україні – польський експерт

Поділитися
Китаю потрібен мир і стабільність в Україні – польський експерт Мир в Україні в інтересах Китаю. Ілюстрація © Xinhua News Agency
Пекін може натиснути на Москву, оскільки одна з гілок "Шовкового шляху" проходить через Україну.

Китай поки що залишається осторонь і не втручається активно у війну Росії проти України. Однак в його інтересах зупинити російську агресію. Про це "Польському радіо" сказав експерт з польсько-китайських відносин доктор Томаш Камінський.

Він нагадав, що Євросоюз вже намагався залучити Китай до вирішення конфлікту в Донбасі, однак безрезультатно. Але, на думку польського експерта, це ще не означає, що Пекін підтримує Москву.

"Навпаки, у довгостроковій перспективі Китаю важливо стабілізувати ситуацію в Україні з огляду на побудову нового "Шовкового шляху" в Європу. А через Україну проходить одна з його гілок. Українській владі я б радив розвивати цей напрямок, встановлювати тісніші контакти з Пекіном. Адже поза Євросоюзом і Росією Україна може втягнути у гру Китай", - вважає Камінський.

Однак він нагадав, що поки що на пострадянському просторі Пекін змагається з Москвою за вплив на регіон Центральної Азії. Вчора видання Washington Post писало, що Китай "вторгнувся" на периферію Росії в Центральній Азії. Пекін довго працював над тим, щоб отримати доступ до багатих природних ресурсів Центральної Азії, щоб підживити китайську індустріальну економіку. Також він хоче, щоб Центральна Азія стала загорожею від ісламістських екстремістів, які можуть проникнути в Синцзянь-Уйгурський автономний округ, населення якого сповідує іслам. Все це не подобається Росії, яка претендує на контроль над такими країнами, як Казахстан, Киргизстан, Узбекистан і Таджикистан.

Раніше ЗМІ повідомляли, що Китай без зброї відвойовує Центральну Азію у Росії. Однак дана економічна експансія може нести ризики для самої КНР: чим більше Пекін інвестує в регіон, який межує з Афганістаном, довгострокова стабільність якого знаходиться під питанням, тим вище ймовірність того, що він може бути втягнутий в рішення політичних, військових питань і в даному регіоні.

Раніше видання The Economist вже писало про конфлікт інтересів Москви і Пекіну щодо впливу на Центральну Азію. Зокрема, йшлося про те, що відносини Росії з Китаєм нерівноправні і вимушені. Західні санкції за війну проти України надовго заморозили відносини Росії з США і ЄС, змусивши Кремль обійняти Китай настільки сильно, наскільки це можливо.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі