Кирило Галушко, історик: "Вата" - це ребрендинг терміна "обиватель"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Кирило Галушко, історик: "Вата" - це ребрендинг терміна "обиватель"
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Кирило Галушко - історик, координатор громадсько-просвітницького проекту "LIKBEZ. Історичний фронт", разом з яким за останні п'ять років "пішли в народ" понад тридцять нових популярних книг з історії України, сотні лекцій, тисячі діалогів з людьми в самих далеких глибинках Донбасу і Карпат.

"На момент розвалу Союзу хаос у головах радянських громадян був настільки глобальним, що майже 90 відсотків, і навіть 57 відсотків у Севастополі, проголосували за незалежність України, - говорить історик. - Це був пошук бодай якогось порятунку, коли все навколо розвалювалося. Але далі постало логічне запитання: а який узагалі сенс у тому, що ми всі належимо до незалежної України? А які мотивації ліпити з усього цього свою країну?".

"І справді, вийшло так, що мотивація і розуміння процесу, що розгортався, були в якоїсь однієї частини жителів України, - переконаний Галушко. - Тих, хто з корінням і традиціями. Водночас інша частина взагалі не розуміла, що відбувається. Чому ми тут опинилися? Навіщо нам ця Україна? Ми втратили велич. Ми посилали ракети в космос. Ми боролися з Америкою..."

"Так і жили тривалий час: одні - з мотивацією, інші - без відповідей, - продовжує Галушко. - Потім усі перемішалися. А події останніх років зафіксували появу нового терміна - "вата". Але це насправді ніякий не політичний мем. Це - про цінності. Відбувся ребрендинг терміна "обиватель". Обиватель хоче небагато: просто жити, мати сім'ю, виховувати дітей. Бажано в достатку. Совість, цінності, ідеологія - не ті теми, про які він розмірковує. І це насправді нормальна ситуація для більшості населення більшості країн світу. Однак саме тих, які переживають період стабільності й яким ніхто не загрожує".

"Україна ж виявилася затиснутою між Росією і Європою. У підсумку перед нами постало ще одне ключове запитання: а нам узагалі куди? З ким? Але одна річ перейматися запитанням, зовсім інша - воювати за вже зроблений вибір. І отут саме й пролягла чітка межа між громадянином та обивателем. Совістю й бажанням просто добре і спокійно жити. Між своїми і чужими" - закінчив координатор проекту "LIKBEZ. Історичний фронт".

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє. Проект розвивається двома мовами – російською і українською.

Повну версію інтерв'ю дивіться тут:

https://kalendar.zn.ua/uk/kirilo-galushko/?orderby=chronology

Повну друковану версію інтерв'ю читайте тут:

https://zn.ua/ukr/interview/kirilo-galushko-maydani-vidbuvayutsya-todi-koli-mi-chogos-ne-dorobili-vdoma-300679_.html

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі